Przegląd najciekawszych parków dinozaurów w Polsce, które warto odwiedzić z dzieckiem!

Parki dinozaurów rosną w Polsce jak grzyby po deszczu – w letnie dni nie możecie zatem pozwolić sobie na ominięcie takiej atrakcji. Jest ich naprawdę sporo, bo już ponad dwadzieścia.
Parki dinozaurów w Polsce

Zrobiliśmy dla was listę dziesięciu najciekawszych parków dinozaurów w Polsce które warto odwiedzić z dzieckiem.

Dinolandia (woj. małopolskie).

Dinolandia – to sporej wielkości park dinozaurów znajdujący się w Inwałdzie. Znajdziecie tutaj ponad 50 figur dinozaurów. Kości i skamieliny uzupełniają listę eksponatów do aż ponad stu.

Co ciekawsze, Dinolandia jest tylko jednym z pięciu parków znajdujących się w Inwałd Park. Ilość atrakcji w nich wszystkich z pewnością zatrzyma was w miejscowości na dłużej, niż jeden dzień.

JuraPark (woj. świętokrzyskie).

JuraPark Dałtów to niezwykłe miejsce, w którym rozkocha się każdy mały wielbiciel prehistorycznych gadów. Do obejrzenia jest aż ponad 100 modeli dinozaurów, które odwzorcowane są z wielką dbałością o szczegóły. Ciekawostką jest fakt, że park ten znajduje się na terenie prawdziwych wykopalisk!

Gdy znudzą wam się prehistoryczne gady, z JuraParku będziecie mogli przejść do Safari zwierzyńca, obejrzeć prehistoryczne oceanarium, wioskę św. Mikołaja albo po prostu poszaleć w parku rozrywki lub na rollercoaster. Jedno jest pewne – warto!

Park Dinozaurów Ustroń (woj. śląskie).

To miejsce zasługuje na wyróżnienie z bardzo ważnego powodu – nie tylko obejmuje aż 2 kilometry edukacyjnej ścieżki, ale… można ją pokonać nocą! W każdą sobotę lipca i sierpnia najmłodsi mogą poczuć dreszcz emocji, przyglądając się prehistorycznym gadom w ciemnościach. Co ważne, na eksponatach można się nawet pobujać – nie będziecie musieli odciągać milusińskich od tego, co najbardziej kochają.

Poza parkiem dinozaurów, o wasz dobry nastrój zadbają eksponaty olbrzymich owadów, piaskownica małego paleontologa, samochód z miasteczka Flinstonów, minigolf albo dmuchana zjeżdżalnia. To będzie dobra zabawa.

JuraPark Krasiejów (opolskie).

JuraPark w Krasiejowie zwraca na siebie uwagę wyjątkowo dużą liczbą obiektów – mianowicie, do obejrzenia mamy aż ponad dwieście modeli dinozaurów. Tym samym jest to największy tego typu park w Europie!

Poza dinozaurami, czekają tutaj na was: tunel czasu, pawilon paleontologiczny, park rozrywki i plac zabaw, prehistoryczne oceanarium oraz warsztaty paleontologiczne. Zdecydowanie warto pokonać wiele kilometrów, aby tu trafić.

Mega Park (woj. Kujawsko – pomorskie).

800 metrów ścieżki edukacyjnej, mnóstwo dinozaurów w skali 1:1. Na uwagę zasługują jednak nie tylko same modele, ale mnogość informacji na temat dinozaurów. Dzieci dowiedzą się, kiedy żyły dinozaury oraz dlaczego i w jaki sposób wyginęły. Dodatkowo przewodnik sprawi, że wystawa nie obejmie tylko oglądania eksponatów – będzie to prawdziwa podróż w czasie.

Po drodze czeka nas dodatkowa atrakcja – park Mega Owadów. Oprócz tego mamy do dyspozycji Krainę Baśni, Bajek i Legend, a także Miasteczko Westernowe, ZOO oraz Lunapark.

Zaurolandia (woj. zachodnio – pomorskie).

Zaurolandia to prawdziwy rodzinny park rozrywki, znajdujący się w Rogowie. Dwukilometrowa ścieżka nad brzegiem jeziora pozwala na obejrzenie ponad 80 modeli dinozaurów. Ponadto dobry nastrój odwiedzających park kilkulatków gwarantują: muzeum paleontologiczne, dwuhektarowy plac zabaw, park linowy, kolejka elektryczna, samochodziki elektryczne i quady. To nie wszystko – po całym dniu spędzonym na oglądaniu prehistorycznych gadów będzie mogli zrelaksować się na kajakach i rowerach wodnych. To idealne połączenie zabawy dla dzieci i odpoczynku dorosłych.

Łeba Park (woj. pomorskie).

Jeśli szukacie parku dinozaurów bliżej morza, koniecznie odwiedźcie Łeba Park. W uroczym klimacie będziecie mogli zobaczyć dziesiątki modeli prehistorycznych gadów, w tym aż 45-metrowego seismozaura!

Podobnie jak i w przypadku pozostałych wybranych przez nas parków, tak i tutaj znajdziecie atrakcje dodatkowe. Są nimi zamek strachu, bajkolandia z bajkami w wymiarze 3D, pole do minigolfa i kino 7D, pojazdy Flinstonów, płukanie złota, wioska indiańska, mini ZOO oraz zjeżdżalnia wodna, dinusiowa kolejka, czy kolejka Czerwonego Kapturka albo wyprawa po piracki skarb – ilość atrakcji w Łeba Park przekracza najśmielsze oczekiwania.

DinoPark Malbork (woj. pomorskie).

Ruch – to słowo klucz, które sprawia, że DinoPark w Malborku wyróżnia się na tle innych. Prehistoryczne gady ruszają się bowiem i wydają realistyczne, groźne dźwięki. Czterdzieści takich dinozaurów, w tym niektóre wyjątkowo olbrzymie, będą nie lada atrakcją dla najmłodszych. Cała wędrówka odbywa się pośród drzew i krzewów, co stanowi z kolei wielką przyjemność dla rodziców.

Co poza DinoParkiem znajdziecie w Malborku? Otóż czeka na was także Park Smoków, Park Liniowy, Mini ZOO, plac zabaw, muzeum skamieniałości, kino 5D oraz laserowy tor przeszkód. Mówiąc krótko – masa zabawy!

Jurajski Park Dinozaurów (woj. podlaskie).

Zobaczyć, dotknąć, usłyszeć dinozaury? W Jurajskim Parku Dinozaurów w Wasilkowie to wszystko jest możliwe. Piękna ścieżka edukacyjna, pełna dinozaurów żywcem wyjętych z prehistorii zapewni najmłodszym sporo atrakcji.

Po pokonaniu prehistorycznej wędrówki czas na dalszą zabawę. Możecie spędzić czas w basenie z łódkami, w kolejce „Pirat”, na autodromach, trampolinach, strzelnicy Paintball, na torze kartingowym, parku linowym albo „dmuchańcach”. Będziecie przebierać w atrakcjach… do woli.

JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko – pomorskie).

To kolejna, trzecia już „odnoga” JuraParku, zasługująca na nie mniejszą uwagę, niż pozostałe dwa obiekty. I tutaj na uwagę zasługuje ilość strasznych gadów – jest ich ponad setka. Gdy jednak was zmęczą, możemy odpocząć w Parku Wielkich Owadów, w Muzeum Ziemi albo w Ogrodzie Zimowym. Jest to też jeden z niewielu parków, które można odwiedzać nie tylko latem, ale także w sezonie jesienno – zimowym.

fot.
Fotolia

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

Subskrybuj Kanał strony głównej