Tu jesteś: Strona główna Żywienie Dziecka
ramka

 sprawdź PROMOCJE

 wysyłka GRATIS już od 200 zł!

fotolia 47032932

PORADNIK PREZENTOWY!

Potrzebujesz inspiracji, wybierz coś z propozycji naszego e-sklepu.

- prezent dla niemowlaka od 0-6 miesięcy
- prezent dla niemowlaka od 6-12 miesięcy
- prezent dla roczniaka 1+
- prezent dla dwulatka 2+
- prezent dla trzylatka 3+
ramka

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco
z oseskowymi nowościami31205151_XS_170BLW w praktyce, przebadane przez naukowców z University of Nottingham. Dzieci, którym przy rozruszaniu diety pozwala się swobodnie jeść rękami, żywią się zdrowiej i są później szczuplejsze niż dzieci karmione papkami za pomocą sztućców.

talerz_sowa_170Każda mama, która ma w domu małego niejadka wie jak czasem trzeba się nagimnastykować by posiłek trafił do małego brzuszka. Naukowców również zajmuje temat jak zachęcić niejadka do jedzenia, okazuje się, że rozwiązanie może być prostsze niż nam się wydaje.

Karmienie piersią dodaje mamie odwagiPoza wieloma korzyściami dla zdrowia dziecka i matki płynącymi z karmienia dziecka piersią, okazuje się, że karmiące mamy są bardziej niż zwykle gotowe do agresywnej obrony siebie lub swoich dzieci.
wczesniak_zywienie_170Dziecko urodzone przedwcześnie jest niedojrzałe i potrzebuje więcej czasu na przystosowanie się do nowego środowiska. Należy, więc zwrócić uwagę na to co spożywa, by zdrowo doganiało rówieśników.

alergia_niemowle_170Alergia pokarmowa dotyka sporą część maluchów – skąd się te alergie biorą, jakie są objawy alergii, co najczęściej uczula a co jest „bezpieczne" – odpowiada dietetyk.

dieta_elimi_170 Stosowanie diety eliminacyjnej pozwala na wyeliminowanie uczulającego produktu oraz unikanie objawów alergii.

ekspo_gluten_170Ekspozycja na gluten, zapewne spotkałaś się z tym określeniem wyjaśniamy co to jest i jak się gluten do diety niemowlęcia wprowadza.

lyzecka_mowa_170Karmienie łyżeczką to zmiana konsystencji i sposobu podania pokarmu. Czy wiesz że zmiany te mają wpływ na prawidłowy rozwój aparatu mowy.

<< Początek < Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna strona > Ostatnie >>
Strona 1 z 11