Nowości książkowe: 5 propozycji dla najmłodszych

Rodzice chętnie sięgają po znany kanon lektur, czasem jednak warto wyjść poza schemat księżniczek i trzech świnek i sięgnąć po współczesne opowiadania dla dzieci.

nowe książki dla dzieci

Korzyści płynących z czytania dziecku książek trudno nie zauważyć - rozwijają wyobraźnię, pomagają poznawać świat, uczą pozytywnych zachowań. Rodzice chętnie sięgają po znany kanon lektur, czasem jednak warto wyjść poza schemat księżniczek i trzech świnek i sięgnąć po współczesne opowiadania dla dzieci. Tym bardziej, że merlin.pl przygotował właśnie listę nowości - książek dla dzieci, idealnych na dobranoc i nie tylko. Wszystkie są nie tylko przepięknie wydane, ale niosą ze sobą ważne przesłania. Uczą przyjaźni, empatii, rozbudzają wyobraźnię i chęć przygody. Zobaczcie, co warto czytać dzieciom!

Wielkie problemy ze snem małej słonicy Eli, Carl-Johan Forssén-Ehrlin
Książeczka idealnie nadaje się na dobranoc. Dzieci z łatwością zasypiają towarzysząc w przygotowaniach do snu małej Słonicy Eli. Eli to niezwykle sympatyczna i bardzo zaspana postać z zaczarowanego lasu – uroczego miejsca dla zmęczonych dzieci. Wędrując po lesie, spotkamy przyjaciół Słonicy: Krecika, Papugę, Myszkę i Królika. Wszyscy oni pomogą Eli odnaleźć łóżko małej Słonicy i zapaść w głęboki, smaczny sen.

Koniberki, Weronika Szelęgiewicz
Mądra i ciepła opowieść o łąkowych stworzonkach. Koniberki to koniki - maleńkie, niewiele większe od pszczoły, a ich grzbiety ozdabiają barwne motyle skrzydełka. Mieszkają w kielichach kwiatów i żywią się ich nektarem. Poznając przygody małych bohaterów, dzieci uczą się przyjaźni, lojalności i odwagi. Uczą się rozumieć co to nieśmiałość albo lekkomyślność.

Wielbłądzica baletnica i inne bajki, Arnold Lobel
Książeczka to zbiór opowiadań dla najmłodszych. Ciepłe, mądre i często zaskakujące historie uczą tolerancji i pokory, opowiadają o miłości, przyjaźni i trudnej drodze do sukcesu. Dzięki niej dzieci dowiadują się dlaczego cierpliwość popłaca? Czy wielbłądzicy uda się zostać światowej sławy baletnicą? Dlaczego niedźwiedź wyruszył do miasta z patelnią na głowie, w prześcieradle i w papierowych torbach zamiast butów? Każda historia okraszona jest błyskotliwym morałem i doprawiona szczyptą humoru.

Zły Kocurek Gwiazdka, Nick Bruel
W cichy wigilijny wieczór wszystkie stworzenia w ciszy i skupieniu czekają na pojawienie się pierwszej gwiazdki i na prezenty. Otrzymują je wszystkie, z wyjątkiem złego kocurka! Ale od czego są przyjaciele? Razem z nimi kocur odkryje prawdziwą magię świąt! Bardzo zabawna historia dla najmłodszych, pełna humoru.

Wielka ucieczka dziadka, David Walliams
Kiedy Dziadek się zestarzał, zaczęła zawodzić go pamięć. Myślał, że nadal trwa druga wojna światowa, a on jest asem przestworzy Królewskich Sił Powietrznych. Dlatego w domu spokojnej starości, czuł się jak w obozie jenieckim. Postanowił uciec. W misterny plan wtajemniczył tylko swojego ukochanego wnuka. Czy razem uda im się przechytrzyć przebiegłą siostrę przełożoną, pannę Wieprzyk?

Te i wiele innych książeczek dla dzieci znajdziecie na stronie merlin.pl.

fot.
materiały partnera/art sponsorowany

Artykuły wybrane dla Ciebie

Nowości książkowe: 5 propozycji dla najmłodszych - komentarze