10 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci w Polsce - pomysły na wakacyjne dni!

Wizyta w parku dinozaurów, owadów, miniatur czy w westernowym miasteczku to bez wątpliwości gwarancja bezkresnej radości dziecka. Dlatego, gdy tylko pojawiają się okazje – pakujcie się i w drogę!
Park rozrywki z dzieckiem

Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najbardziej ciekawych parków tematycznych w Polsce idealnych na wycieczkę z dzieckiem.

Wycieczka do prehistorii, czyli JuraPark Bałtów.

JuraPark Bałtów był pierwszym parkiem dinozaurów w Polsce. Obecnie przyciąga tysiące turystów i jest wciąż modernizowany.
Oczywiście największą atrakcją parku są modele dinozaurów w ich realnej wielkości – znajdziecie ich tutaj aż ponad setkę. To jednak nie wszystko. Gdy zaspokoicie ciekawość prehistorii, będziecie mogli skorzystać z kina 5D, eurobungy, zjechać z dmuchańców, pojeździć na gokartach, kolejce bałtowskiej albo górskiej, zobaczyć muzeum jurajskie, pobawić się w paleontologów, poskakać na trampolinach czy spłynąć tratwą – i to nadal nie wszystkie dodatkowe atrakcje!
Adres: Bałtów 8A, woj. świętokrzyskie.

Bliskie spotkanie z owadami – Rodzinny Park Rozrywki Owadogigant w Lubnicy.

Dużą atrakcją parku jest możliwość przyjrzenia się wielkim owadom. Olbrzymie modele stworzone zostały z wielką dbałością o szczegóły, co nie tylko budzi zachwyt w dzieciach, ale pozwala także na poznanie budowy tych wszędobylskich stworzeń.
Poza zapoznaniem się z owadami, możecie spędzić czas na biwaku, skorzystać z kolejki linowej, odkopać płaskorzeźbę, ozdobić twarz malunkami, pobawić się w płukanie złota, podchody indiańskie albo poszukiwanie skarbów czy spłynąć kajakiem. Zabawy wystarczy na calutki dzień.
Adres: Lubnica 40, woj. wielkopolskie (przy granicy z pomorskim).

Stać się Guliwerem – Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala.

Ten fantastyczny park zabierze was i waszą pociechę w świat, w którym będziecie mieli możliwość poczuć się jak Guliwer w Krainie Liliputów – oto bowiem świat miniatur i makiet.
Właściwie jedyną (ale zdecydowanie wartą obejrzenia!) atrakcją są tutaj właśnie makiety. Przedstawiają Arkę Noego, atak atomowy, spotkanie z ufo, różne dinozaury, kolejki, Titanica, Star Wars i wiele innych. Niektóre z makiet są interaktywne, co ucieszy każde ciekawe świata dziecko. To naprawdę warto zobaczyć!
Adres: ul. Świętojańska 20H, Konin, woj. wielkopolskie.

W bajkowym świecie – Park Bajek Wilcza Poręba.

W piękną pogodę cudownym pomysłem na spędzenie wspólnego czasu jest wycieczka do Parku Bajek w Wilczej Porębie. To niezwykłe miejsce, stworzone przede wszystkim dla dzieci. Na leśnym terenie jest tutaj ścieżka – stoją przy niej małe „domki”, w których z wielką dokładnością odtworzono sceny z popularnych bajek. Po włączeniu odpowiedniego przycisku, narrator zaczyna opowiadać nam piękne historie.
Bajki w domkach są świetną atrakcją, jednak znajdziecie tutaj także wiele dodatkowych – letni tor pontonowy, lustra śmiechu, miniaturowa Góra Śnieżka, plac zabaw czy strzelnica z pistoletami na kulki. Warto pojechać.
Adres: ul. Wilcza 2, Karpacz, woj. dolnośląskie.

Klasyczna radość – Rabkoland.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć klasycznego lunaparku. Najlepszy znajduje się w Rabce – Zdroju i nosi nazwę „Rabkoland”. Poza wielką ilością klasycznych atrakcji (wielki młyn, karuzele, dmuchane zamki, dom śmiechu i inne), będziecie odwiedzić Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości. Jeśli natomiast wybierzecie właściwy termin, wasza pociecha może wziąć udział w mistrzostwach w dmuchaniu balonów z gumy do żucia, dojeniu sztucznej krowy albo jeździe na muszlach klozetowych. Jedno jest pewne – wizyta w tym miejscu to pamięciowa pamiątka na lata.
Adres: Rynek Rabka – Zdrój, woj. małopolskie.

Radość przez poznanie – Ogród Doświadczeń im. St. Lema.

Nie jest tajemnicą, że przez doświadczenie dzieci uczą się najszybciej – i połączenie radości z nauką coraz częściej wykorzystują twórcy parków dla dzieci. W Ogrodzie Doświadczeń znajdziecie całą masę interaktywnych instalacji. Każdą z nich dziecko może dotknąć, wywołując określony efekt. To też okazja do spędzenia dnia na świeżym powietrzu.
Najbardziej przyciągającą atrakcją są tutaj bez wątpienia urządzenia edukacyjne. Gdy jednak już wszystkie zobaczycie, będziecie mogli zachęcić dziecko do zabawy w kuli (zorbing) albo w żyroskopie.
Adres: Aleja Pokoju 68, Kraków, woj. małopolskie.

Uwierzysz, kiedy doświadczysz - czyli Farma Iluzji.

Farma Iluzji to jedyny tego rodzaju park, balansujący na granicy magii i wzbudzający w najmłodszych okrzyki zachwytu. Znajdziecie tutaj szereg atrakcji (muzeum iluzji, lewitujący kran, krzesło olbrzyma i wiele innych), chociaż za największą uznaje się wielką, latającą chatę tajemnic.
Dla dodatkowej radości będziecie mogli przemierzyć wiklinowy labirynt albo wejść na skałkę wspinaczkową.
Adres: Mościska 9, Trojanów, woj. mazowieckie.

Wysiłek, który cieszy – Park linowy Skarbka.

Park linowy Skarbka to największa atrakcja tego typu w Polsce. Są tutaj trasy przeróżnego typu – zarówno dla najmłodszych dzieci, starszaków oraz samych dorosłych. 2,5 kilometrowa trasa i ścieżka dydaktyczna z pewnością wypełnią wam cały dzień.
Adres: Skarbka 49A, Bałtów, woj. świętokrzyskie.

No to plusk! - Park Wodny w Krakowie.

Niektórzy twierdzą, że nie ma fantastycznej zabawy bez wody, więc… oto i jest. Najciekawszym parkiem wodnym w Polsce śmiało można nazwać park w Krakowie. 10 zjeżdżalni o łącznej długości 800 metrów, brodzik z Wyspą Piratów, Tęczowa Ścieżka, Basen z Falą, Rwąca Rzeka i skałki wspinaczkowe – tyle na początek zabawy. Dla maluchów największą atrakcją będzie z całą pewnością brodzik z Wyspą Piratów, który wbrew swojej nazwie jest całkiem spory.
Adres: ul. Dobrego Pasterza  126, Kraków, woj. małopolskie.

Inny świat – z wizytą w Miasteczku Westernowym Twinpigs.

Ten fantastyczny park rozrywki jest prawdziwą „wisienką na torcie” naszego zestawienia. Cały park utrzymany jest w klimacie Dzikiego Zachodu. Zobaczycie tu pokazy rodeo albo scenki napadu na bank, ponadto są tu karuzele, plac zabaw z atrakcjami w tym charakterystycznym klimacie. Dzieci mogą doić krowy, pojeździć na kucyku albo Family Coaster, zobaczyć taniec z ogniem, odwiedzić kuźnię kowala, poszukać złota, a nawet zobaczyć planetarium – i to wciąż nie wszystkie z licznych atrakcji!
Co ciekawe, w miasteczku możecie spędzić noc. Do dyspozycji jest bowiem aż 41 pokoi urządzonych w stylu kowbojskim, indiańskim albo meksykańskim – to jest dopiero frajda! 
Adres: ul. Katowicka 24, Żory, woj. śląskie

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

10 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci w Polsce - pomysły na wakacyjne dni! - komentarze

Przeczytaj teraz

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?
Nowy
Artykuł

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?

Hulajnogi dla dzieci są świetnym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sprzęt ten kategoryzuje się do sportowego, więc nie jest jedynie zabawką. Stąd selekcja odpowiedniego modelu będzie istotna dla zapewnienia Twojemu dziecku poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak jedyny aspekt związany z zakupem hulajnogi.

czy mogę wyjść z domu gdy niemowlę śpi
Nowy
Artykuł

Czy mogę wyjść z domu kiedy niemowlę śpi?

Po kawę, bułkę tartą, mleko albo ziemniaki. Tylko do sklepu obok, tylko na dosłownie 5 minut. Pozostawienie w domu śpiącego niemowlęcia i udanie się na błyskawiczne zakupy nie jest wcale tak rzadką praktyką. Jeśli i ty tak robisz, to istnieje szansa, że po lekturze naszego artykułu już więcej tego nie powtórzysz.

poród lotosowy
Nowy
Artykuł

Poród lotosowy to obrzydliwy rytuał, czy powrót do natury?

Pierwszy poród lotosowy został przeprowadzony w roku 1974 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu jego popularność rośnie, a dzieci przychodzące na świat dzięki tej technice mają być spokojniejsze oraz – w życiu dorosłym, łagodniejsze. Zapowiada się ciekawie, dlaczego zatem specjaliści nie godzą się na poród lotosowy?

metoda zielonego ołówka
Nowy
Artykuł

Czy wiesz, że metoda zielonego ołówka, może ci pomóc w wychowywaniu dziecka?

Czy pamiętasz swoje szkolne prace i testy, które po sprawdzeniu przez nauczyciela biły po oczach złowrogą czerwienią? Jeśli tak, to zapewne pamiętasz też negatywne uczucia, jakie wtedy ci towarzyszyły – uczucia niemające nic wspólnego z pozytywną motywacją do dalszej pracy. Dzisiejsi pedagodzy postanowili temu zaradzić i stworzyli metodę „zielonego ołówka”. Na czym polega i w jaki sposób można ją wprowadzić do codziennego wychowania?

 10 zasad dla ochrony dziecka przed smogiem
Nowy
Artykuł

10 zasad dla ochrony dziecka przed smogiem

Dzięki medialnym doniesieniom niemal wszyscy zdajemy sobie już sprawę z ogromnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w Polsce, czego efektem jest wszechobecny smog… i martwimy się o najmłodszych. Dlaczego to właśnie dla nich smog jest tak niebezpieczny i co możemy zrobić, by chronić swoich bliskich?

poród w hipnozie
Nowy
Artykuł

Poród w hipnozie, to remedium na strach przed porodem?

O hipnoporodzie zaczęto mówić, gdy „przyznały się” do niego sławy wielkiego formatu – takie jak Jessica Alba albo Gisele Bundchen. Poród w stanie hipnozy nie jest jednak współczesnym wymysłem – pierwsze doniesienia na ten temat pochodzą jeszcze z poprzedniego wieku. I na pewno nie jest to technika porodu, z której mogą skorzystać tylko hollywoodzkie gwiazdy.

metoda 5s na uspokajanie niemowlęcia
Nowy
Artykuł

5 prostych kroków na szybkie uspokojenie noworodka, według metody 5S

Nakarmiłaś, przewinęłaś, ululałaś – wszystko na nic. Twoje maleńkie dziecko płacze wniebogłosy, a ty zachodzisz w głowę, co dalej? Mamy dla ciebie rozwiązanie, które szturmem zdobywa zaufanie rodziców w Stanach Zjednoczonych. Metoda nosi nazwę „5S” i polega na zastosowaniu 5-stopniowego planu wyciszania noworodka.

dobry pediatra
Nowy
Artykuł

5 ważnych cech dobrego pediatry, sprawdź

Znalezienie dobrego pediatry nie jest łatwym zadaniem, ale staje się mniej trudne, gdy wiemy… kogo szukać. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy wybrałaś odpowiedniego specjalistę dla swojego dziecka, to przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinien mieć profesjonalny pediatra i od jakich lekarzy lepiej trzymać się… z daleka.

Subskrybuj Kanał strony głównej