6 ciekawych miejsc na rodzinny wypoczynek nad jeziorem

Nie dla was zgiełk, zatłoczone popularne miejscowości nadmorskie albo znane już góry? Marzycie o pełnym odpoczynku, dużych przestrzeniach, kontakcie z naturą i… spokoju?
6 ciekawych miejsc na rodzinny wypoczynek nad jeziorem

Wybierzcie się z dziećmi nad polskie jeziora.

Oto kilka ciekawych propozycji wraz z atrakcjami turystycznymi w pobliżu.

Giże - jezioro Hańcza (woj. warmińsko – mazurskie)

Giże, znajdujące się w gminie Świętajno koło Olecka, to jedna z najpiękniejszych miejscowości na Mazurach. Znajdują się tutaj liczne jeziora, wśród nich Hańcza – najgłębsze jezioro w Polsce. Teren stanowią także liczne wzniesienia, między innymi Szeska Góra.

W Giżach znajduje się mnóstwo przepięknych ośrodków wypoczynkowych, mających urokliwy, wiejski klimat. Wiele z nich, jak np. Majątek Giże, otrzymało wiele wyróżnień za bycie przyjaznymi rodzinie – ośrodki te mają wszelkie udogodnienia i atrakcje dla dzieci.

Atrakcje w okolicy: Po pierwszym, błogim lenistwie z pewnością nabierzecie ochoty na małe zwiedzanie. Warto wówczas zabrać dzieci do pobliskich miejscowości i zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową, Muzeum Kropli Wody, a w razie niepogody spędzić czas w Parku Wodnym.

Mikołajki - jezioro Śniardwy (woj. warmińsko – mazurskie)

Prawie każdy o Mikołajkach słyszał, jednak wielu z nas nigdy nie było w tej miejscowości. Warto to zmienić, ponieważ znajdziemy tu wszystko, czego pragniemy latem – spokój, odpoczynek, ale i liczne atrakcje. Mikołajki to miejscowość malowniczo położna między dwoma jeziorami, sąsiadująca z piękną Puszczą Piską. Bardzo ważnym turystycznie punktem Mikołajek jest port Żeglugi Morskiej.

Atrakcje w okolicy: atrakcją, która zachwyci każde dziecko będzie między innymi rejs po jeziorze Śniardwy. W odległości ok. 20 km od Mikołajek możemy za to spędzić czas w niesamowitym Parku Dzikich Zwierząt albo w Miasteczku Westernowym Mrongoville.

Bory Tucholskie - jezioro Wdzydze (woj. pomorskie i kujawsko – pomorskie)

Bory Tucholskie wprawiają w zachwyt nie tylko jeziorami, ale i lasami – to fantastyczne miejsce dla prawdziwy, letni odpoczynek. Możemy odpocząć przy jeziorze Wdzydze albo przy Zbiorniku Koronowskim – ten drugi stanowi dla turystów wielką atrakcję z uwagi na możliwość wypożyczenia licznych sprzętów wodnych.

Atrakcje w okolicy: Jedną z największych atrakcji turystycznych w tym rejonie jest oczywiście Park Narodowy Bory Tucholskie. Ciekawość dzieci na pewno rozbudzimy, odwiedzając „Eksperymentarium” w Chojnicach, maluchy zachwycone będą także wycieczką wozem cygańskim ciągniętym przez konie (Człuchów).

Iława - jezioro Jeziorak (woj. warmińsko – mazurskie)

Jedną z największych „atrakcji” Iławy jest oczywiście jezioro Jeziorak – jedno z największych i najdłuższych w Polsce. Miejscowość jest niewielka (ma tylko 30 tysięcy mieszkańców), co dla niektórych może być wyjątkowym plusem.

Atrakcje w okolicy: Jeśli trafimy na niesprzyjającą pogodę, z pewnością warto udać się do centrum Turystyczno – Rekreacyjnego w Iławie. To nic innego, jak aquapark, w którym nasze dzieci spędzą wspaniałe chwile. Niecałe 30 kilometrów od Iławy będziemy mogli popłynąć w tajemniczy „rejs po trawie” (Żegluga Ostródzko – Elbląska).

Polańczyk - jezioro Solińskie (woj. podkarpackie)

Jeśli do Mazur mamy zdecydowanie za daleko, warto wziąć pod uwagę wyjazd do Polańczyka – uroczej miejscowości uzdrowiskowej znajdującej się nad jeziorem Solińskim, nazywanym „bieszczadzkim morzem”. Pośród pięknych terenów możemy po prostu popluskać się w wodzie, popływać na kajaku czy rowerze wodnym albo po prostu spędzić czas na plaży.

Atrakcje w okolicy: Wielką atrakcją dla dzieci i ich rodziców jest bez wątpienia rejs wycieczkowy „Biała Flota”. Będąc w Bieszczadach, warto też przejechać się bieszczadzką ciuchcią (Majdan koło Cisnej) i zobaczyć Zagrodę Żubrów w Mucznem.

Łagów - jeziora: Łagowskie i Ciecz (woj. lubuskie)

Mały, ale piękny – tak można podsumować niewielki Łagów. Położony między jeziorem Łagowskim a jeziorem Ciecz, dostarcza mnóstwo okazji do wodnej rekreacji.

Atrakcje w okolicy: jedną z największych atrakcji Łagowa jest średniowieczny zamek – zachwyci każdego małego pasjonata historii. Ponadto możemy spędzić fantastyczne chwile w Parku Linowym Łagów Lubuski. Niespełna 20 kilometrów od Łagowa dzieci mogą przejechać się Kolejką Ogrodową Nietoperek, a pokonując 40 kilometrów znajdziemy się w niezwykłym ZOO Safari.

O czym warto pamiętać, szukając noclegu?

Chociaż jeziora są przepięknym terenem do wypoczywania, dzieci mogą się zwyczajnie… nudzić. Dlatego szukając noclegu warto upewnić się, czy dany ośrodek zapewnia nie tylko podstawowe wyposażenie dla rodzin z dziećmi (krzesełka, foteliki na rowery, łóżeczko turystyczne, lodówka, kuchenka), ale także, czy oferuje atrakcje dla najmłodszych. Stół do tenisa stołowego, jaccuzi, place zabaw, sale zabaw czy pokazy animatorów – wszystko to zachęci najmłodszych do radosnej zabawy i uwolni nas od” mamo, nudzi mi się”.

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

6 ciekawych miejsc na rodzinny wypoczynek nad jeziorem - komentarze

Przeczytaj teraz

poród w domu
Nowy
Artykuł

Crowd - birthing, czyli poród w gronie najbliższych

Jeszcze nie tak dawno temu poród z partnerem był w Polsce nie do pomyślenia. Dzisiaj jest to norma. Być może zatem wkrótce i kolejna - póki co, szokująca moda, stanie się standardem na porodówkach. O crowd birthing, czyli porodzie w szerszym gronie bliskich, robi się coraz głośniej.

napletek stulejka małego chłopca
Nowy
Artykuł

Napletek małego chłopca - jak wygląda stulejka u dziecka?

Brak wiedzy, liczne mity oraz kulturowe naleciałości – wszystko to sprawia, że kwestie związane z napletkiem u małego dziecka wciąż budzą mnóstwo dyskusji i sporów. Wiele mam chłopców ma prawo poczuć się zagubionymi – bo jak to właściwie z tym napletkiem jest? Czy należy ściągać go u roczniaka? I kiedy tak naprawdę możemy mówić o problemie kryjącym się pod nazwą: stulejka?

pozytywne myślenie
Nowy
Artykuł

Pozytywne myślenie - jak nauczyć dziecko pozytywnego nastawienia do życia?

Wyobraź sobie swoje dziecko w przyszłości. Czy widzisz je jako przygnębionego pesymistę widzącego w otoczeniu samo zło, czy może jako człowieka wierzącego we własne siły, cieszącego się życiem i pozytywnie nastawionego do świata? Oczywiście, że to drugie. Po przeczytaniu poniższego tekstu będzie ci łatwiej rozpocząć pracę nad tym, aby taka właśnie stała się twoja pociecha. 

jak nie krzyczeć na dziecko
Nowy
Artykuł

Jak nie krzyczeć na dziecko? 6 ważnych zasad dla rodziców

Każdej mamie zdarza się tracić panowanie nad sobą. Gdy dzieci zachowują się tak, jakby testowały twoją cierpliwość. Nie słuchają. Krzyczą, piszczą, przeszkadzają. Robią wszystko, abyś w końcu wybuchła i oczywiście doczekują się tego momentu. I zapewne, jak każda z nas, masz później wyrzuty sumienia – bo czy naprawdę nie można inaczej? Czy jest możliwe wychowywanie dziecka bez krzyku?

jazda samochodem w ciąży
Nowy
Artykuł

Jazda samochodem w ciąży - o czym musisz wiedzieć?

W ciąży za kierownicą albo w ogóle w aucie? Oczywiście! Fakt, że oczekujesz dziecka, wcale nie wyklucza cię z grona kierowców czy pasażerów. Musisz jednak – dla bezpieczeństwa swojego i swojego dziecka, pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli będziesz ostrożna, to pozostaje tylko życzyć ci… szerokiej drogi!

Jak dużo płynów powinnaś pić w ciąży?
Nowy
Artykuł

Jak dużo płynów powinnaś pić w ciąży?

Nie od dziś wiadomo, że ludzki organizm w niemal 70 procentach składa się z wody. Mowa tu o organizmie dorosłego człowieka, bo w przypadku niemowlaka jest to ponad 85 procent! W związku z tym nie da się ukryć, że woda jest źródłem wszelkiego życia i stanowi niezwykle ważny składnik, w który organizm należy zaopatrywać na bieżąco. Ile wody musisz pić w czasie ciąży? Od czego ilość ta jest uzależniona? Sprawdź!

Subskrybuj Kanał strony głównej