6 ciekawych miejsc na rodzinny wypoczynek nad jeziorem

Nie dla was zgiełk, zatłoczone popularne miejscowości nadmorskie albo znane już góry? Marzycie o pełnym odpoczynku, dużych przestrzeniach, kontakcie z naturą i… spokoju?
6 ciekawych miejsc na rodzinny wypoczynek nad jeziorem

Wybierzcie się z dziećmi nad polskie jeziora.

Oto kilka ciekawych propozycji wraz z atrakcjami turystycznymi w pobliżu.

Giże - jezioro Hańcza (woj. warmińsko – mazurskie)

Giże, znajdujące się w gminie Świętajno koło Olecka, to jedna z najpiękniejszych miejscowości na Mazurach. Znajdują się tutaj liczne jeziora, wśród nich Hańcza – najgłębsze jezioro w Polsce. Teren stanowią także liczne wzniesienia, między innymi Szeska Góra.

W Giżach znajduje się mnóstwo przepięknych ośrodków wypoczynkowych, mających urokliwy, wiejski klimat. Wiele z nich, jak np. Majątek Giże, otrzymało wiele wyróżnień za bycie przyjaznymi rodzinie – ośrodki te mają wszelkie udogodnienia i atrakcje dla dzieci.

Atrakcje w okolicy: Po pierwszym, błogim lenistwie z pewnością nabierzecie ochoty na małe zwiedzanie. Warto wówczas zabrać dzieci do pobliskich miejscowości i zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową, Muzeum Kropli Wody, a w razie niepogody spędzić czas w Parku Wodnym.

Mikołajki - jezioro Śniardwy (woj. warmińsko – mazurskie)

Prawie każdy o Mikołajkach słyszał, jednak wielu z nas nigdy nie było w tej miejscowości. Warto to zmienić, ponieważ znajdziemy tu wszystko, czego pragniemy latem – spokój, odpoczynek, ale i liczne atrakcje. Mikołajki to miejscowość malowniczo położna między dwoma jeziorami, sąsiadująca z piękną Puszczą Piską. Bardzo ważnym turystycznie punktem Mikołajek jest port Żeglugi Morskiej.

Atrakcje w okolicy: atrakcją, która zachwyci każde dziecko będzie między innymi rejs po jeziorze Śniardwy. W odległości ok. 20 km od Mikołajek możemy za to spędzić czas w niesamowitym Parku Dzikich Zwierząt albo w Miasteczku Westernowym Mrongoville.

Bory Tucholskie - jezioro Wdzydze (woj. pomorskie i kujawsko – pomorskie)

Bory Tucholskie wprawiają w zachwyt nie tylko jeziorami, ale i lasami – to fantastyczne miejsce dla prawdziwy, letni odpoczynek. Możemy odpocząć przy jeziorze Wdzydze albo przy Zbiorniku Koronowskim – ten drugi stanowi dla turystów wielką atrakcję z uwagi na możliwość wypożyczenia licznych sprzętów wodnych.

Atrakcje w okolicy: Jedną z największych atrakcji turystycznych w tym rejonie jest oczywiście Park Narodowy Bory Tucholskie. Ciekawość dzieci na pewno rozbudzimy, odwiedzając „Eksperymentarium” w Chojnicach, maluchy zachwycone będą także wycieczką wozem cygańskim ciągniętym przez konie (Człuchów).

Iława - jezioro Jeziorak (woj. warmińsko – mazurskie)

Jedną z największych „atrakcji” Iławy jest oczywiście jezioro Jeziorak – jedno z największych i najdłuższych w Polsce. Miejscowość jest niewielka (ma tylko 30 tysięcy mieszkańców), co dla niektórych może być wyjątkowym plusem.

Atrakcje w okolicy: Jeśli trafimy na niesprzyjającą pogodę, z pewnością warto udać się do centrum Turystyczno – Rekreacyjnego w Iławie. To nic innego, jak aquapark, w którym nasze dzieci spędzą wspaniałe chwile. Niecałe 30 kilometrów od Iławy będziemy mogli popłynąć w tajemniczy „rejs po trawie” (Żegluga Ostródzko – Elbląska).

Polańczyk - jezioro Solińskie (woj. podkarpackie)

Jeśli do Mazur mamy zdecydowanie za daleko, warto wziąć pod uwagę wyjazd do Polańczyka – uroczej miejscowości uzdrowiskowej znajdującej się nad jeziorem Solińskim, nazywanym „bieszczadzkim morzem”. Pośród pięknych terenów możemy po prostu popluskać się w wodzie, popływać na kajaku czy rowerze wodnym albo po prostu spędzić czas na plaży.

Atrakcje w okolicy: Wielką atrakcją dla dzieci i ich rodziców jest bez wątpienia rejs wycieczkowy „Biała Flota”. Będąc w Bieszczadach, warto też przejechać się bieszczadzką ciuchcią (Majdan koło Cisnej) i zobaczyć Zagrodę Żubrów w Mucznem.

Łagów - jeziora: Łagowskie i Ciecz (woj. lubuskie)

Mały, ale piękny – tak można podsumować niewielki Łagów. Położony między jeziorem Łagowskim a jeziorem Ciecz, dostarcza mnóstwo okazji do wodnej rekreacji.

Atrakcje w okolicy: jedną z największych atrakcji Łagowa jest średniowieczny zamek – zachwyci każdego małego pasjonata historii. Ponadto możemy spędzić fantastyczne chwile w Parku Linowym Łagów Lubuski. Niespełna 20 kilometrów od Łagowa dzieci mogą przejechać się Kolejką Ogrodową Nietoperek, a pokonując 40 kilometrów znajdziemy się w niezwykłym ZOO Safari.

O czym warto pamiętać, szukając noclegu?

Chociaż jeziora są przepięknym terenem do wypoczywania, dzieci mogą się zwyczajnie… nudzić. Dlatego szukając noclegu warto upewnić się, czy dany ośrodek zapewnia nie tylko podstawowe wyposażenie dla rodzin z dziećmi (krzesełka, foteliki na rowery, łóżeczko turystyczne, lodówka, kuchenka), ale także, czy oferuje atrakcje dla najmłodszych. Stół do tenisa stołowego, jaccuzi, place zabaw, sale zabaw czy pokazy animatorów – wszystko to zachęci najmłodszych do radosnej zabawy i uwolni nas od” mamo, nudzi mi się”.

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

Ciąża, poród, żywienie i wychowanie dzieci

Dwulatki w wirtualnej rzeczywistości - dzieci w internecie
Nowy
Artykuł

Dwulatki w wirtualnej rzeczywistości - dzieci w internecie

Widok kilkuletniego dziecka, sprawnie posługującego się smartfonem czy tabletem, dziś już chyba nikogo nie dziwi. Rodzice kupują swoim pociechom takie urządzenia w dobrej wierze, aby od najmłodszych lat miały szansę na naukę i oswajanie się z nowoczesnymi technologiami. Niestety, dzieci bardzo często korzystają z sieci bez nadzoru rodzica, a tym samym narażone są na wiele niebezpieczeństw.

atopowe zapalenie skóry u dzieci
Nowy
Artykuł

Atopowe zapalenie skóry u dzieci - przyczyny, objawy, leczenie

Atopowe zapalenie skóry to schorzenie o podłożu alergicznym. Objawia się przez różowe, swędzące, często łuszczące się zmiany. Występują głównie na nadgarstkach, łokciach, pod kolanami i na kostkach. Atopowe zapalenie skóry najczęściej pojawia się w wieku dziecięcym, cierpią na nią już niemowlęta. Choroba częściej pojawia się u dziewczynek, ale u chłopców ma ostrzejszy przebieg. Poznaj przyczyny, objawy oraz metody leczenia atopowego zapalenia skóry u dzieci i niemowląt.

inulina dla dzieci
Nowy
Artykuł

Inulina dla dzieci – źródła, właściwości, zalecane spożycie

Chcąc wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie dziecięcego organizmu, jego rozwój oraz odporność, stawiamy przede wszystkim na witaminy i różnego rodzaju mikroelementy. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad nieco mniej znanymi składnikami, czego doskonałym przykładem jest inulina – czym dokładnie jest wspomniany tu wielocukier, jakie jest jego działanie i gdzie możemy go znaleźć?

Zimowa pielęgnacja włosów – jak przygotować włosy na zmiany temperatur?
Nowy
Artykuł

Zimowa pielęgnacja włosów – jak przygotować włosy na zmiany temperatur?

Zimowa pielęgnacja włosów – jak przygotować włosy na zmiany temperatur? Zdrowe i pełne blasku włosy możesz mieć przez cały rok. Warunek to ich odpowiednia pielęgnacja, a o każdej porze roku mają one inne potrzeby. Jeśli temperatura spada poniżej zera, również one gorzej się prezentują. Nie sprzyja im też zimny i silny wiatr ani suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jak je pielęgnować w zimie?

Subskrybuj Kanał strony głównej