Akwaria, fokaria, oceanaria - niech dziecko pozna z bliska podwodny świat

Rekiny, ryby, płaszczki i tysiące innych, podwodnych stworzeń – trudno byłoby znaleźć dziecko, które przeszłoby obok nich obojętnie. Jeśli chcecie więc zachwycić swoje dziecko i umilić jeden z wakacyjnych dni, wybierzcie się w polecane poniżej miejsca.
Oceanarium i akwarium z dzieckiem

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Polsce

Afrykarium we Wrocławiu.

Oceanarium w Afrykarium we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących obiektów w Europie. Znajdziecie tutaj np. gigantyczny, mieszczący milion litrów wody zbiornik, w którym będzie mogli zobaczyć ponad 60 gatunków ryb. Największą atrakcją jest jednak aż 18-to metrowy, przezroczysty tunel – umożliwia on przypatrzenie się rybom, płaszczkom i żółwiom wodnym. W tunelu poczujecie się jak na dnie oceanu, co zostawi piękne wspomnienia na wiele tygodni.
Dodatkowymi atrakcjami są tutaj „dżungla” oraz „wybrzeże szkieletów”, gdzie zobaczycie inne, afrykańskie zwierzęta.

Akwarium w Gdyni.

Akwarium Gdyńskie posiada status ogrodu zoologicznego. Na trzech piętrach i w aż 68-miu akwariach znajdziecie 1500 zwierząt z 250 gatunków. Dzieci mogą podziwiać także największą rafę koralową w Polsce, żarłoczne rekiny czy urzekające rozgwiazdy. To rozrywka na kilka godzin, zdecydowanie warta polecenia.

Fokarium na Helu.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić – zwłaszcza, jeśli będziecie w województwie pomorskim. Realizowany jest tutaj projekt ochrony i odtworzenia kolonii fok szarych. Szczególnie godna polecenia jest wizyta w godzinach karmienia fok. Po zobaczeniu pięknych zwierząt będziecie mogli zobaczyć wystawę „Ssaki naszego morza”.

Oceanarium Prehistoryczne 3D w Warszawie.

Prehistoryczne Oceanarium, znajdujące się na PGE Narodowym, to fantastyczne miejsce dla całych rodzin – nie tylko pasjonatów prehistorii. Maluchy poczują się tutaj jak w samym środku oceanu. Przeniosą się do świata sprzed milionów lat, będą mogły obejrzeć plezjozaury, megalodona czy szonizaura – a wszystko w naturalnych, często gigantycznych rozmiarach. Niesamowite efekty dźwiękowe wzmacniają efekty – ta wizyta zapadnie wam w pamięci na lata.

Pawilony akwarystyczne w Palmiarnii w Gliwicach.

W Gliwicach znajdziecie aż cztery zbiorniki, w tym jeden mieszczący aż 60 litrów wody. Dzieci będą miały zobaczyć wodne zwierzęta Amazonii, afrykańskiego jeziora Tanganika, rzek polskich czy nawet azjatyckich. Jeśli planujecie wakacje w województwie śląskim, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce.

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Europie

Jeśli wakacje planujecie spędzić poza granicami Polski, warto zastanowić się nad odwiedzeniem większych, europejskich oceanariów. Które z nich są szczególnie godne polecenia?

L'Oceanogràfic, Walencja, Hiszpania

Dziewięć dwupoziomowych wież, 45 tysięcy zwierząt z 500 różnych gatunków. To wyjątkowa szansa na zobaczenie m.in. rekinów, morsów, lwów morskich czy pingwinów oraz… na zjedzenie obiadu w otoczonej akwarium restauracji.

The Blue Planet (Den Blå Planet), Kopenhaga, Dania

Siedem milionów litrów wody wypełnionych dwudziestoma tysiącami zwierząt zrobi wrażenie na każdym dziecku… i każdym dorosłym. We wnętrzu oceanarium można poczuć się jak w prawdziwym oceanie.

Oceanário de Lisboa, Lizbona, Portugalia

Przepięknie położone oceanarium każdego roku przyciąga ponad milion turystów. Jest tu pięć zbiorników wodnych (cztery mniejsze i jeden większy), w których mieszka ponad 25 tysięcy morskich zwierząt.

L’Aquarium de Barcelona, Barcelona, Hiszpania

Fantastyczne miejsce, które po prostu musicie pokazać dzieciom, będąc w Hiszpanii. Znajdzicie tu aż 11 tysięcy wodnych zwierząt z 450 gatunków. Największą atrakcją dla wszystkich odwiedzających jest aż 80-metrowy tunel z ruchomym chodnikiem.

Acquario di Genova, Genua, Włochy

Jeśli wakacje planujecie spędzić we Włoszech, zaplanujcie także wypad do włoskiego akwarium. Największą atrakcją dla najmłodszych będzie tutaj spory basen z płaszczkami i flądrami – każdy może w nim zanurzyć ręce i dotknąć tych delikatnych stworzeń. 

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

Akwaria, fokaria, oceanaria - niech dziecko pozna z bliska podwodny świat - komentarze

Przeczytaj teraz

dziecko ulewa
Nowy
Artykuł

Sprawdź, co można zrobić, jeżeli Twoje dziecko ulewa po karmieniu

Czasami jest to nazywane „ulewaniem“ lub „regurgitacją“ albo „refluksem“. Takie zdarzenia mogą być dla Ciebie niepokojące i możesz się obawiać się, czy Twój maluch jest zdrowy. Jeżeli ulewanie po karmieniu zdarza się często lub dziecko bardzo źle się czuje, wygląda na cierpiące lub jakakolwiek inna przyczyna wzbudza Twój niepokój, porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą.

Subskrybuj Kanał strony głównej