Akwaria, fokaria, oceanaria - niech dziecko pozna z bliska podwodny świat

Rekiny, ryby, płaszczki i tysiące innych, podwodnych stworzeń – trudno byłoby znaleźć dziecko, które przeszłoby obok nich obojętnie. Jeśli chcecie więc zachwycić swoje dziecko i umilić jeden z wakacyjnych dni, wybierzcie się w polecane poniżej miejsca.
Oceanarium i akwarium z dzieckiem

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Polsce

Afrykarium we Wrocławiu.

Oceanarium w Afrykarium we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących obiektów w Europie. Znajdziecie tutaj np. gigantyczny, mieszczący milion litrów wody zbiornik, w którym będzie mogli zobaczyć ponad 60 gatunków ryb. Największą atrakcją jest jednak aż 18-to metrowy, przezroczysty tunel – umożliwia on przypatrzenie się rybom, płaszczkom i żółwiom wodnym. W tunelu poczujecie się jak na dnie oceanu, co zostawi piękne wspomnienia na wiele tygodni.
Dodatkowymi atrakcjami są tutaj „dżungla” oraz „wybrzeże szkieletów”, gdzie zobaczycie inne, afrykańskie zwierzęta.

Akwarium w Gdyni.

Akwarium Gdyńskie posiada status ogrodu zoologicznego. Na trzech piętrach i w aż 68-miu akwariach znajdziecie 1500 zwierząt z 250 gatunków. Dzieci mogą podziwiać także największą rafę koralową w Polsce, żarłoczne rekiny czy urzekające rozgwiazdy. To rozrywka na kilka godzin, zdecydowanie warta polecenia.

Fokarium na Helu.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić – zwłaszcza, jeśli będziecie w województwie pomorskim. Realizowany jest tutaj projekt ochrony i odtworzenia kolonii fok szarych. Szczególnie godna polecenia jest wizyta w godzinach karmienia fok. Po zobaczeniu pięknych zwierząt będziecie mogli zobaczyć wystawę „Ssaki naszego morza”.

Oceanarium Prehistoryczne 3D w Warszawie.

Prehistoryczne Oceanarium, znajdujące się na PGE Narodowym, to fantastyczne miejsce dla całych rodzin – nie tylko pasjonatów prehistorii. Maluchy poczują się tutaj jak w samym środku oceanu. Przeniosą się do świata sprzed milionów lat, będą mogły obejrzeć plezjozaury, megalodona czy szonizaura – a wszystko w naturalnych, często gigantycznych rozmiarach. Niesamowite efekty dźwiękowe wzmacniają efekty – ta wizyta zapadnie wam w pamięci na lata.

Pawilony akwarystyczne w Palmiarnii w Gliwicach.

W Gliwicach znajdziecie aż cztery zbiorniki, w tym jeden mieszczący aż 60 litrów wody. Dzieci będą miały zobaczyć wodne zwierzęta Amazonii, afrykańskiego jeziora Tanganika, rzek polskich czy nawet azjatyckich. Jeśli planujecie wakacje w województwie śląskim, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce.

Najlepsze Oceanaria, Akwaria i Fokaria w Europie

Jeśli wakacje planujecie spędzić poza granicami Polski, warto zastanowić się nad odwiedzeniem większych, europejskich oceanariów. Które z nich są szczególnie godne polecenia?

L'Oceanogràfic, Walencja, Hiszpania

Dziewięć dwupoziomowych wież, 45 tysięcy zwierząt z 500 różnych gatunków. To wyjątkowa szansa na zobaczenie m.in. rekinów, morsów, lwów morskich czy pingwinów oraz… na zjedzenie obiadu w otoczonej akwarium restauracji.

The Blue Planet (Den Blå Planet), Kopenhaga, Dania

Siedem milionów litrów wody wypełnionych dwudziestoma tysiącami zwierząt zrobi wrażenie na każdym dziecku… i każdym dorosłym. We wnętrzu oceanarium można poczuć się jak w prawdziwym oceanie.

Oceanário de Lisboa, Lizbona, Portugalia

Przepięknie położone oceanarium każdego roku przyciąga ponad milion turystów. Jest tu pięć zbiorników wodnych (cztery mniejsze i jeden większy), w których mieszka ponad 25 tysięcy morskich zwierząt.

L’Aquarium de Barcelona, Barcelona, Hiszpania

Fantastyczne miejsce, które po prostu musicie pokazać dzieciom, będąc w Hiszpanii. Znajdzicie tu aż 11 tysięcy wodnych zwierząt z 450 gatunków. Największą atrakcją dla wszystkich odwiedzających jest aż 80-metrowy tunel z ruchomym chodnikiem.

Acquario di Genova, Genua, Włochy

Jeśli wakacje planujecie spędzić we Włoszech, zaplanujcie także wypad do włoskiego akwarium. Największą atrakcją dla najmłodszych będzie tutaj spory basen z płaszczkami i flądrami – każdy może w nim zanurzyć ręce i dotknąć tych delikatnych stworzeń. 

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

Ciąża, poród, żywienie, wychowanie i rozwój dziecka

mięso indyka dla dziecka
Nowy
Artykuł

Smaczne dania dla najmłodszych z indykiem w roli głównej

Dzieci bardzo często odmawiają posiłku, jeśli znajdą w nim coś, za czym nie przepadają. Warto więc podawać im takie produkty, które są jednocześnie smaczne i wartościowe. Dobrym pomysłem przy komponowaniu dziecięcego menu jest wykorzystanie mięsa z indyka, które charakteryzuje się nie tylko delikatnym smakiem wpisującym się w gust najmłodszych, lecz także zawiera witaminy i minerały.

bajki dla dzieci

Polecane książki dla małych dzieci

Rodzice zazwyczaj wiedzą doskonale, że czytanie dzieciom jest bardzo korzystne dla ich rozwoju. Czytać można już rocznym czy dwuletnim szkrabom. Jakie korzyści odniesie z tego zarówno maluszek, jak i ty – rodzic? I które książki dla małych dzieci są szczególnie godne polecenia?

Subskrybuj Kanał strony głównej