Przegląd najciekawszych parków dinozaurów w Polsce, które warto odwiedzić z dzieckiem!

Parki dinozaurów rosną w Polsce jak grzyby po deszczu – w letnie dni nie możecie zatem pozwolić sobie na ominięcie takiej atrakcji. Jest ich naprawdę sporo, bo już ponad dwadzieścia.
Parki dinozaurów w Polsce

Zrobiliśmy dla was listę dziesięciu najciekawszych parków dinozaurów w Polsce które warto odwiedzić z dzieckiem.

Dinolandia (woj. małopolskie).

Dinolandia – to sporej wielkości park dinozaurów znajdujący się w Inwałdzie. Znajdziecie tutaj ponad 50 figur dinozaurów. Kości i skamieliny uzupełniają listę eksponatów do aż ponad stu.

Co ciekawsze, Dinolandia jest tylko jednym z pięciu parków znajdujących się w Inwałd Park. Ilość atrakcji w nich wszystkich z pewnością zatrzyma was w miejscowości na dłużej, niż jeden dzień.

JuraPark (woj. świętokrzyskie).

JuraPark Dałtów to niezwykłe miejsce, w którym rozkocha się każdy mały wielbiciel prehistorycznych gadów. Do obejrzenia jest aż ponad 100 modeli dinozaurów, które odwzorcowane są z wielką dbałością o szczegóły. Ciekawostką jest fakt, że park ten znajduje się na terenie prawdziwych wykopalisk!

Gdy znudzą wam się prehistoryczne gady, z JuraParku będziecie mogli przejść do Safari zwierzyńca, obejrzeć prehistoryczne oceanarium, wioskę św. Mikołaja albo po prostu poszaleć w parku rozrywki lub na rollercoaster. Jedno jest pewne – warto!

Park Dinozaurów Ustroń (woj. śląskie).

To miejsce zasługuje na wyróżnienie z bardzo ważnego powodu – nie tylko obejmuje aż 2 kilometry edukacyjnej ścieżki, ale… można ją pokonać nocą! W każdą sobotę lipca i sierpnia najmłodsi mogą poczuć dreszcz emocji, przyglądając się prehistorycznym gadom w ciemnościach. Co ważne, na eksponatach można się nawet pobujać – nie będziecie musieli odciągać milusińskich od tego, co najbardziej kochają.

Poza parkiem dinozaurów, o wasz dobry nastrój zadbają eksponaty olbrzymich owadów, piaskownica małego paleontologa, samochód z miasteczka Flinstonów, minigolf albo dmuchana zjeżdżalnia. To będzie dobra zabawa.

JuraPark Krasiejów (opolskie).

JuraPark w Krasiejowie zwraca na siebie uwagę wyjątkowo dużą liczbą obiektów – mianowicie, do obejrzenia mamy aż ponad dwieście modeli dinozaurów. Tym samym jest to największy tego typu park w Europie!

Poza dinozaurami, czekają tutaj na was: tunel czasu, pawilon paleontologiczny, park rozrywki i plac zabaw, prehistoryczne oceanarium oraz warsztaty paleontologiczne. Zdecydowanie warto pokonać wiele kilometrów, aby tu trafić.

Mega Park (woj. Kujawsko – pomorskie).

800 metrów ścieżki edukacyjnej, mnóstwo dinozaurów w skali 1:1. Na uwagę zasługują jednak nie tylko same modele, ale mnogość informacji na temat dinozaurów. Dzieci dowiedzą się, kiedy żyły dinozaury oraz dlaczego i w jaki sposób wyginęły. Dodatkowo przewodnik sprawi, że wystawa nie obejmie tylko oglądania eksponatów – będzie to prawdziwa podróż w czasie.

Po drodze czeka nas dodatkowa atrakcja – park Mega Owadów. Oprócz tego mamy do dyspozycji Krainę Baśni, Bajek i Legend, a także Miasteczko Westernowe, ZOO oraz Lunapark.

Zaurolandia (woj. zachodnio – pomorskie).

Zaurolandia to prawdziwy rodzinny park rozrywki, znajdujący się w Rogowie. Dwukilometrowa ścieżka nad brzegiem jeziora pozwala na obejrzenie ponad 80 modeli dinozaurów. Ponadto dobry nastrój odwiedzających park kilkulatków gwarantują: muzeum paleontologiczne, dwuhektarowy plac zabaw, park linowy, kolejka elektryczna, samochodziki elektryczne i quady. To nie wszystko – po całym dniu spędzonym na oglądaniu prehistorycznych gadów będzie mogli zrelaksować się na kajakach i rowerach wodnych. To idealne połączenie zabawy dla dzieci i odpoczynku dorosłych.

Łeba Park (woj. pomorskie).

Jeśli szukacie parku dinozaurów bliżej morza, koniecznie odwiedźcie Łeba Park. W uroczym klimacie będziecie mogli zobaczyć dziesiątki modeli prehistorycznych gadów, w tym aż 45-metrowego seismozaura!

Podobnie jak i w przypadku pozostałych wybranych przez nas parków, tak i tutaj znajdziecie atrakcje dodatkowe. Są nimi zamek strachu, bajkolandia z bajkami w wymiarze 3D, pole do minigolfa i kino 7D, pojazdy Flinstonów, płukanie złota, wioska indiańska, mini ZOO oraz zjeżdżalnia wodna, dinusiowa kolejka, czy kolejka Czerwonego Kapturka albo wyprawa po piracki skarb – ilość atrakcji w Łeba Park przekracza najśmielsze oczekiwania.

DinoPark Malbork (woj. pomorskie).

Ruch – to słowo klucz, które sprawia, że DinoPark w Malborku wyróżnia się na tle innych. Prehistoryczne gady ruszają się bowiem i wydają realistyczne, groźne dźwięki. Czterdzieści takich dinozaurów, w tym niektóre wyjątkowo olbrzymie, będą nie lada atrakcją dla najmłodszych. Cała wędrówka odbywa się pośród drzew i krzewów, co stanowi z kolei wielką przyjemność dla rodziców.

Co poza DinoParkiem znajdziecie w Malborku? Otóż czeka na was także Park Smoków, Park Liniowy, Mini ZOO, plac zabaw, muzeum skamieniałości, kino 5D oraz laserowy tor przeszkód. Mówiąc krótko – masa zabawy!

Jurajski Park Dinozaurów (woj. podlaskie).

Zobaczyć, dotknąć, usłyszeć dinozaury? W Jurajskim Parku Dinozaurów w Wasilkowie to wszystko jest możliwe. Piękna ścieżka edukacyjna, pełna dinozaurów żywcem wyjętych z prehistorii zapewni najmłodszym sporo atrakcji.

Po pokonaniu prehistorycznej wędrówki czas na dalszą zabawę. Możecie spędzić czas w basenie z łódkami, w kolejce „Pirat”, na autodromach, trampolinach, strzelnicy Paintball, na torze kartingowym, parku linowym albo „dmuchańcach”. Będziecie przebierać w atrakcjach… do woli.

JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko – pomorskie).

To kolejna, trzecia już „odnoga” JuraParku, zasługująca na nie mniejszą uwagę, niż pozostałe dwa obiekty. I tutaj na uwagę zasługuje ilość strasznych gadów – jest ich ponad setka. Gdy jednak was zmęczą, możemy odpocząć w Parku Wielkich Owadów, w Muzeum Ziemi albo w Ogrodzie Zimowym. Jest to też jeden z niewielu parków, które można odwiedzać nie tylko latem, ale także w sezonie jesienno – zimowym.

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

Przegląd najciekawszych parków dinozaurów w Polsce, które warto odwiedzić z dzieckiem! - komentarze

Ciąża, poród, żywienie i wychowanie dzieci

wady postawy u dzieci
Nowy
Artykuł

90% polskich dzieci ma wady postawy! A twoje dziecko jaką ma wadę postawy?

Aż 90% polskich dzieci w wieku szkolnym ma wady postawy! Nie jest to tylko problem natury estetycznej. Wady postawy negatywnie wpływają na aktywność oraz sposób, w jaki dziecko oddycha. A to skutkuje bólami kręgosłupa oraz szybkim męczeniem się. Czy wiesz jak zapobiegać wadom postawy? Czy wiesz co robić, gdy podejrzewasz, że postawa dziecka nie jest prawidłowa?

dziecko na pogrzebie
Nowy
Artykuł

Czy zabrać dziecko na pogrzeb? Za i przeciw obecności dziecka na pogrzebie

„Czy zabrać dziecko na pogrzeb?” – w pewnym momencie życia większość z nas, rodziców, staje przed takim dylematem. Z jednej strony chcemy, by dziecko pożegnało się z bliskim, z drugiej – obawiamy się nadmiaru emocji i negatywnego wpływu stresu. Niestety, nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Istnieją jednak pewne przesłanki, które warto wziąć pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję.

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?
Nowy
Artykuł

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?

Hulajnogi dla dzieci są świetnym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sprzęt ten kategoryzuje się do sportowego, więc nie jest jedynie zabawką. Stąd selekcja odpowiedniego modelu będzie istotna dla zapewnienia Twojemu dziecku poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak jedyny aspekt związany z zakupem hulajnogi.

czy mogę wyjść z domu gdy niemowlę śpi
Nowy
Artykuł

Czy mogę wyjść z domu kiedy niemowlę śpi?

Po kawę, bułkę tartą, mleko albo ziemniaki. Tylko do sklepu obok, tylko na dosłownie 5 minut. Pozostawienie w domu śpiącego niemowlęcia i udanie się na błyskawiczne zakupy nie jest wcale tak rzadką praktyką. Jeśli i ty tak robisz, to istnieje szansa, że po lekturze naszego artykułu już więcej tego nie powtórzysz.

Subskrybuj Kanał strony głównej