Bezpieczna wymiana walut? Tylko w Internecie

Kantory internetowe już na stałe wpisały się w rynek finansowy w Polsce. Od lat stanowią silną konkurencję dla tradycyjnych form kupna waluty. Nadal jednak wiele osób do tej formy wymiany podchodzi z dystansem, jako główny powód podając kwestie bezpieczeństwa. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Bezpieczna wymiana walut? Tylko w Internecie

Kupowanie w sklepie internetowym nikogo już nie dziwi. Większość z nas chociaż raz udała się na zakupy online, a wiele osób w ogóle zrezygnowało z tradycyjnych zakupów. Towary spożywcze, kosmetyki, a nawet wakacje – wszystko już możemy kupić online. Podobnie jest
z walutą, która jest na wyciągnięcie ręki, bez potrzeby wychodzenia z domu. Niestety kupno e-waluty nadal obciążone jest wieloma stereotypami, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

Wróćmy jednak najpierw do tradycyjnej formy wymiany. Ta, choć znana nam wszystkim, wcale nie należy do bezpiecznych. Pieniądze, które chcemy wymienić, wkładamy do torebki czy plecaka, i udajemy się do banku lub kantoru stacjonarnego. Niby wszystko jest proste – wizyta w oddziale, rozmowa z panią w okienku, waluta raz dwa trafia do naszej kieszeni. Jedyne co pozostaje do powrót do domu.

Niestety, nie zawsze jest tak kolorowo. Złodzieje obserwują klientów kantorów tradycyjnych, czyhając na dopiero co wymienione pieniądze. Nie raz, nie dwa słyszeliśmy w mediach informacje o rabunkach, których ofiarami byli właśnie klienci kantorów czy banków.
W dzisiejszych czasach, gdy walutę możemy kupić w bardziej bezpiecznych źródłach, takie narażanie się na atak nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Kupno e-waluty jest najlepsza alternatywą dla osób, które szukają bezpieczniejszej opcji. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl mają za sobą lata doświadczenia, zaufanie setek tysięcy ludzi i, co najważniejsze, są wszędzie tam, gdzie jest Internet. Korzystając z ich usług, możemy wymieniać walutę w domu, w podróży, na wakacjach, a gdy nie obserwuje nas szef – nawet
w pracy. Oznacza to, że nie musimy już ryzykować niosąc pieniądze osobiście do banku czy kantoru. Pamiętajmy – to okazja czyni złodzieja.

Drugą ważną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa, przemawiającą za kantorami internetowymi, jest również zabezpieczenie transakcji internetowych. Serwisy takie jak Internetowykantor.pl stosują najlepsze mechanizmy szyfrowani danych, takie sam, jak największe
i najpopularniejsze banki. Przed wymianą online warto sprawdzić, czy serwis, z którego chcemy skorzystać, jest dobrze zabezpieczony przed atakami cyberprzestępców. E-kantory powinny zagwarantować swoim klientom najwyższą stopień ochrony transakcji, stosując protokół SSL. To niezawodna system, dający pewność, że nasze pieniądze nie trafią
w niepowołane ręce.

Pamiętajmy również, aby sprawdzić, czy serwis, z którego usług chcemy skorzystać ma certyfikaty dotyczące swoich zabezpieczeń. Dobrym przykładem będzie licencja Komisji Nadzoru Finansowego, a także uznanie specjalistów w postaci wyróżnień za najlepsze praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa. Taką nagrodą jest chociażby „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki”, który w 2018 roku trafił do Internetowykantor.pl.

fot.
Fotolia, materiały partnera

Artykuły wybrane dla Ciebie

Bezpieczna wymiana walut? Tylko w Internecie - komentarze