35 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 33 tydzień od zapłodnienia

Zapewne dokucza ci zgaga, to zmora prawie każdej ciężarnej w ostatnich tygodniach ciąży.

kalendarz ciąży trzydziesty piąty tydzień ciąży

Ósmy miesiąc ciąży – 35 tydzień ciąży – 33 tydzień od zapłodnienia

Skóra na twoim brzuchu jest zapewne napięta i może swędzieć. Smaruj brzuch kremem przeznaczonym dla kobiet ciężarnych lub naturalnymi nierafinowanymi olejami np olejem kokosowym lub oliwa z oliwek, to powinno złagodzić tę dolegliwość.

Zapewne dokucza ci zgaga, to zmora prawie każdej ciężarnej w ostatnich tygodniach ciąży. Jedz mało a często, po jedzeniu nie kładź się na płasko. Pij dużo niegazowanej butelkowanej wody. Skonsultuj się z lekarzem, jaki preparat możesz przyjmować na zgagę.

Dokuczać może ci też krwawienie z dziąseł. Myj zęby miękką szczoteczką kilka razy dziennie i używaj płynu do płukania jamy ustnej, by nie namnażały się bakterie.

Rozwój dziecka w 35 tygodniu ciąży

Twoje maleństwo zapewne czuje się ściśnięte, jego naturalna aktywność została ograniczona przez niewielką ilość miejsca jak mu pozostała. Cały czas trwa odkładanie tkanki podskórnej, zapewni ona ochronę przed utratą ciepła, po narodzinach.

Dziecko w trzydzietym piatym tygodniu ciąży waży ok. 2500g i ma ok. 33 cm (mierząc od czubka głowy do pupy tzw. długość ciemieniowo siedzeniowa (CRL)).

35 tydzień ciąży - dowiedz się więcej

Autor
osesek.pl

Zaakceptowano przez eksperta

Konsultacja merytoryczna lek. med. Katarzyna Lewicka
specjalista II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, ginekolog dziecięcy, ultrasonografista

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

35 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 33 tydzień od zapłodnienia - komentarze