37 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 35 tydzień od zapłodnienia

Dno macicy obniżyło się, dzięki czemu łatwiej Ci się oddycha, niestety możesz za to znowu odczuwać silne parcie na pęcherz moczowy.

kalendarz ciąży trzydziesty siódmy tydzień ciąży

Dziewiąty miesiąc ciąży – 37 tydzień ciąży – 35 tydzień od zapłodnienia 

W trzydziestym siódmym tygodniu ciąży dno macicy obniża się, dzięki czemu łatwiej ci się oddycha, niestety możesz za to odczuwać silne parcie na pęcherz moczowy, co wiąże się z częstym oddawaniem moczu oraz silne bóle pachwin i nóg. Nie martw się, poród już niedługo. Prawdopodobnie przestała dokuczać Ci zgaga. Przeszkadza ci ogromny brzuch, pociesz się, że twojemu maleństwu też jest naprawdę niewygodnie.

Rozwój dziecka w 37 tygodniu ciąży

W 37 tygodniu ciąży dziecko powinno wsunąć się do wchodu miednicy, a dno macicy powinno obniżyć się, dzięki czemu łatwiej Ci się oddycha. Dziecko nadal rośnie i obrasta tłuszczykiem i wygląd już jak noworodek. Jego aktywność ruchowa znacznie się zmniejsza z powodu braku miejsca. Dziecko rozpoczyna przygotowania do porodu i spotkania z rodzicami.

Dziecko w 37 tygodniu ciąży waży ok. 2950g i ma ok. 35 cm (mierząc od czubka głowy do pupy tzw. długość ciemieniowo siedzeniowa (CRL))

Autor
osesek.pl

Zaakceptowano przez eksperta

Konsultacja merytoryczna lek. med. Katarzyna Lewicka
specjalista II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, ginekolog dziecięcy, ultrasonografista

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

37 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 35 tydzień od zapłodnienia - komentarze