39 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 37 tydzień od zapłodnienia

Zapewne martwisz się czy rozpoznasz, że to już. Porody w nieoczekiwanych miejscach to rzadkość, dlatego jest o nich głośno.

kalendarz ciąży trzydziesty dziewiąty tydzień ciąży

Dziewiąty miesiąc ciąży – 39 tydzień ciąży – 37 tydzień od zapłodnienia

Zapewne martwisz się czy rozpoznasz, że to już poród. Porody w nieoczekiwanych miejscach to rzadkość, dlatego jest o nich głośno. Kiedy spytasz kobiety, które już rodziły, powiedzą ci, że wiedziały, że to już. Jeśli masz wątpliwość skontaktuj się z położoną lub swoim lekarzem lub udaj się do szpitala. 

Jeśli odeszły ci wody płodowe niezwłocznie udaj się do szpitalaDo szpitala udaj się też, gdy skurcze stały się bolesne i regularne.

Rozwój dziecka w 39 tygodniu ciąży

Twoje dziecko w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży jest rozwiniętym noworodkiem, zdolnym do życia poza brzuchem mamy. Twój organizm wytwarza przeciwciała, które przenikną przez łożysko dając maleństwu na okres około 3 miesięcy ochronę przed infekcjami, dopóki układ immunologiczny dziecka nie będzie sam w stanie walczyć z infekcjami

Dziecko w 39 tygodniu ciąży waży ok. 3350 g i ma ok. 37 cm (mierząc od czubka głowy do pupy tzw. długość ciemieniowo siedzeniowa (CRL))

39 tydzień ciąży - dowiedz się więcej

Autor
osesek.pl

Zaakceptowano przez eksperta

Konsultacja merytoryczna lek. med. Katarzyna Lewicka
specjalista II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, ginekolog dziecięcy, ultrasonografista

fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

39 tydzień ciąży, trzeci trymestr - 37 tydzień od zapłodnienia - komentarze