Jaki prezent kupić miłośnikowi historii?

Właśnie wybierasz się na urodziny do historyka lub wielbiciela przeszłości? Sprawdź, z jakich prezentów na pewno się ucieszy miłośnik historii!

Jaki prezent kupić miłośnikowi historii?

Historia sama w sobie jest wystarczająco zawiłym i trudnym tematem - daty, nazwiska, wydarzenia i ich korelacje na przestrzeni wieków czasem umykają nawet najtęższym umysłom. Niemniej skomplikowane może być również wybranie odpowiedniego prezentu dla historyka lub wielbiciela przeszłości. Właśnie wybierasz się na urodziny do jednego z nich? Sprawdź, z jakich prezentów na pewno się ucieszy miłośnik historii!

Replika broni

Wielu mężczyzn marzy, by w jego domu nad kominkiem lub pokrytej plakatami ścianie zawisła replika ulubionej broni - bez względu na to czy jest to muszkiet z czasów arkebuzerów, czy też historyczna, japońska katana lub elegancka, francuska szpada. Jej posiadanie jest skrytym marzeniem każdego miłośnika historii. Repliki są szeroko dostępne w specjalistycznych sklepach, również w Polsce - wystarczy zamówić zabezpieczoną i odpowiednio dostosowaną do warunków domowych kopię. A jeśli jest on przy okazji sportowcem, to warto zastanowić się nad mieczem ćwiczebnym i voucherem na kursy szermierki średniowiecznej - ich również nad Wisłą nie brakuje. W końcu chęć władania mieczem niczym Kmicic albo Geralt z Rivii to kolejna z sekretnych fantazji wielu mężczyzn!

Interaktywny pokaz historyczny

Najlepsza historia to taka, którą człowiek przeżywa całym sobą - z takiego założenia wyszli twórcy www.historyland.pl, tworząc w Krakowie Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków. Zaawansowana technologia, hologramy, mgiełki wodne, efekty specjalne i aromaty pozwalają znaleźć się nad strumykiem przecinającym pola pod Grunwaldem lub poczuć skrzypienie desek na pokładzie okrętu w bitwie morskiej pod Oliwą. Równie ważną atrakcją są zbudowane z klocków Lego makiety, przedstawiające ważne wydarzenia dla historii Polski. Dwie rzeczy, które mężczyźni uwielbiają - ukochane zabawki z dzieciństwa i życiowa pasja. Czego więcej może chcieć historyk (oprócz ukochanej szabli u boku)?

Podróż na wykopaliska archeologiczne

Wprawdzie przebywanie na wykopaliskach archeologicznych wymaga przeszkolenia i odpowiednich uprawnień, jednak często ich organizatorzy szukają pomocy w postaci stażystów lub nawet pracy dorywczej. Po odpowiednim, szybkim i praktycznym kursie na miejscu, historyk-amator może zacząć oczyszczać z ziemi i zabrudzeń wykopane artefakty, relikty i namacalne dowody na historię. Jedyną ceną jest koszt paliwa (i znalezienie informacji, gdzie obecnie takie wykopaliska są przeprowadzane). Jednak możliwość poczucia się przez chwilę jak Indiana Jones zdobywający Złotego Graala jest zdecydowanie bezcenna!

fot.
materiały partnera/art sponsorowany