Olej z pestek winogron po 6 miesiącu

Olej z pestek winogron spośród wszystkich znanych tłuszczów zawiera najwięcej kwasu linolowego, który prowadzi do obniżania poziomu "złego" cholesterolu we krwi.
 

Pestki winogron, z których jest tłoczony, to prawdziwe kapsułki zdrowia. Dzięki niezwykle niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, przy jednocześnie bardzo wysokim poziomie tłuszczów wielonienasyconych, olej z pestek winogron jest jedynym w swoim rodzaju naturalnym lekiem przeciwko miażdżycy i chorobom serca.

Olej z pestek winogron spośród wszystkich znanych tłuszczów zawiera najwięcej kwasu linolowego, który prowadzi do obniżania poziomu "złego" cholesterolu we krwi. Kwas ten, niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu, nie jest produkowany przez organizm człowieka. Tymczasem pełni on rolę naturalnego "transportera" tłuszczów nasyconych, dzięki któremu są one przenoszone w miejsca odpowiednie do ich magazynowania, a więc usuwane z żył (gdzie powodują powstawanie zatorów). Jego źródłem mogą być jedynie pokarmy i dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi dostatecznej ilości produktów bogatych w kwas linolowy.

Olej z pestek winogron jest także niezwykle bogatym źródłem witaminy E, jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy.

Nadaje się wyśmienicie do sałatek, do smażenia, pieczenia i gotowania.

Jego podstawową zaletą jest nieporównywalna z żadnym innym olejem właściwość zachowywania naturalnego smaku składników potraw.

Jednocześnie olej z pestek winogron jest produktem niezwykle ekonomicznym. W porównaniu do innych olejów, olej z pestek winogron ma jedną z najwyższych temperaturę dymienia i zapłonu. Temperatura ta wynosi ok. 251 C. Temperatura idealna do smażenia na oleju z pestek winogron to 180 C, dania, które spróbujemy usmażyć w takiej temperaturze na oliwie z oliwek zapłoną żywym ogniem!

Olej z pestek winogron jest produktem nie tylko całkowicie naturalnym, ale i ekologicznym. Powstaje najczęściej z pestek winogron pozostałych po wyciśnięciu z nich soku, z którego wytwarza się wino. Proces tłoczenia tego oleju nie wymaga skomplikowanych urządzeń, zaś poddawane mu owoce nie muszą być udoskonalane ręką człowieka (np. poprzez manipulacje genetyczne).

 

Przeczytaj więcej na temat:

Olej z pestek winogron po 6 miesiącu - komentarze

Marlena2009-05-01 03:10:59

dlaczego nie ma nic o oleju z amarantusa?

wazne jest czy olej jest tloczony na zimno (nierafinowany) czy rafinowany...
te drugie sa tanie i dziadostwo dla naszego organizmu.

zuza2008-08-31 00:26:44

jestem zdziwiona, że napisane tu jest że olej z pestek winogron jest naturalny i ekologiczny z tego co ja wiem to do jego pozyskania używa się \"chemi\" dlatego jest w miarę tani, jest oczywiście olej z pestek winogron tłoczony na zimno i ja takiego używam ale robi go 1 może 2 firmy w polsce i nie da się go kupić w normalnym sklepie ani markecie

pablito2008-01-10 00:06:02

Szczególnie irytuje : ,,zapłoną żywym ogniem\" itp...no już sobie idę.pa, pa :x

pablito2008-01-10 00:02:24

Dlaczego większość artykułów na necie poświęconych olejowi z pestek winogron opiera się na jednym tekście(ten sam autor/artykuł). Czyżby nikt nie miał nic do dodania. Pozdrawiam :upset

dona2008-01-09 17:39:08

Hmmm... to dlaczego bardziej popularna jest oliwa z oliwek??

Artykuły wybrane dla Ciebie