Orzechy włoskie po 12 miesiącu

Orzech włoski nie jest botanicznie prawdziwym "orzechem", nie pochodzi również z Włoch. Jest natomiast klasycznym pestkowcem pochodzącym z Azji Mniejszej.

Orzech włoski nie jest botanicznie prawdziwym "orzechem", nie pochodzi również z Włoch. Jest natomiast klasycznym pestkowcem (to, co kupujemy jako "orzech", jest pestką większego owocu) pochodzącym z Azji Mniejszej. W basenie Morza Śródziemnego, szczególnie w Grecji i Cesarstwie Rzymskim, cenione byty w starożytności jako przysmak i lekarstwo. W Średniowieczu dzięki intensywnemu handlowi orzechem włoskim, prowadzonemu przez Anglików, dotarł on aż do Ameryki Północnej.

Obecnie najwięcej orzechów włoskich produkują Chiny i Stany Zjednoczone.

Orzechy włoskie są cenne z uwagi na obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), których organizm ludzki nie wytwarza.

NNKT są materiałem wyjściowym do produkcji hormonów tkankowych, odpowiedzialnych za wiele funkcji tkanek i narządów, między innymi zapobiegają zakrzepom krwi i nadciśnieniu, zwiększają ukrwienie serca oraz gwarantują prawidłową dystrybucję cholesterolu w organizmie.

Stwierdzono również, że tłuszcze zawarte w orzechach włoskich mają zdolność obniżania poziomu metabolitów, powstałych w przemianach estrogenów, zwiększających ryzyko nowotworu piersi.

Orzechy włoskie są źródłem wapnia, magnezu i fosforu, jak również miedzi - niezbędnej w czynnościach krwiotwórczych organizmu, odpowiadającej za właściwą strukturę kolagenu (zapewnienie jędrności), syntezę barwnika skóry i włosów.

Działają regulująco, lekko przeczyszczająco, bywają pomocne przy kamicy żółciowej. Są skuteczne przeciw tasiemcowi.

W starożytności orzechy włoskie były szczególnie zalecane kobietom w ciąży, bowiem gwarantowały urodzenie dziecka wybitnie inteligentnego. Taką właściwość orzechów wiązano z ich kształtem przypominającym mózg.

 

Przeczytaj więcej na temat:

Orzechy włoskie po 12 miesiącu - komentarze

Marlena2009-05-01 02:58:33

jeszcze na temat wieku dzieci, od kiedy mozna podawac im orzechy i migdały...
ja dawałam w 6 miesiacu dziecka, i nie było zadnej alergii, natomiast alergii dostaje sie po mleku krowim ze sklepu, miesa nafaszerowanego chemia i hormonami wzrostu, itd., ewentualnie jaja

Marlena2009-05-01 02:55:04

orzechy włoskie przewyzszaja migdały słodkie, ktore sa antyzapalne, czyli przeciwnowotworowe, maja łatwo przysfajalny wapn na kosci i zeby, zelazo itd.
Migdały słodkie śiweze powinno sie jadac codziennie min 3 sztuki, a dzieci od 1-3 sztuk, jak poleca Cayce Edgare...

orzechy laskowe maja wiecej wapnia niz wloskie...

najzdrowsze z orzechow sa orzechy cedrowe niepalone!!!!

paweł2009-01-21 03:19:23

maka to biała smierc tak jak cukier i sół

justyna2008-10-22 19:43:00

kocham mąkę

Artykuły wybrane dla Ciebie