Moje dziecko nie chce jeść
Większość dzieci wcale nie ma problemów z jedzeniem. To rodzice mają problem, aby to zrozumieć.
Większość dzieci wcale nie ma problemów z jedzeniem. To rodzice mają problem, aby to zrozumieć.
Wygląda na to, że dzieci mają ogólny problem z przyjmowaniem jedzenia. Czy to prawda?
Jak zachęcić malucha do jedzenia? To częste pytanie spędzające sen z powiek mamom jak świat długi i szeroki ;-)
Każda mama, która ma w domu małego niejadka wie jak czasem trzeba się nagimnastykować by posiłek trafił do małego brzuszka.
90 proc. dzieci w wieku od roku do trzech lat je za dużo soli, 80 proc. za dużo cukru, ich dieta jest zbyt uboga w wapń i witaminę D
Zamiast martwić się, co damy jeść maluchowi w czasie wakacji i czy będzie to zdrowe, można spojrzeć na sprawę żywienia niemowląt z innej perspektywy. Koniec miksowania papek, „Tadków-niejadków" i „ostatnich łyżeczek". W kolejnej, wydanej właśnie książce, wydawnictwo Mamania odsłania rodzicom rąbek „tajemnicy": po prostu bobas lubi wybór !
Dla wielu mam dobry apetyt u dziecka to wyznacznik zdrowia maluszka. Gdy dziecko traci apetyt wiele z nas bardzo się niepokoi i szuka przyczyny.
Krótki poradnik jak nakarmić niemowlę, nie zwariować i wychować smakosza.
Co robić by przekonać niemowlę do innych pokarmów poza mlekiem z piersi mamy?
Twój maluch grymasi, gdy serwujesz mu warzywa? Jest na to rada - zacznij nadawać marchewkom i pomidorom chwytliwe imiona.
Co robić gdy nasz maluch mięska nie lubi?
O zaparciach u dzieci mówimy, gdy maluch wypróżnia się zbyt rzadko (mniej niż dwa razy na tydzień), a stolec jest suchy i zbity i bardzo trudno jest go wydalić. Skąd biorą się problemy z wypróżnianiem? Jak leczyć zaparcia u dzieci w różnym wieku?
Wyjazd na turnus rehabilitacyjny wielu osobom kojarzy się z latem. Argumentów, by wyjść poza schemat jest naprawdę sporo. Dziś przedstawiamy dziesięć dowodów na to, że turnus poza sezonem to dobry pomysł.
Choć świadomość w obszarze zdrowego odżywiania znacznie poprawiła się na przestrzeni dziesięcioleci, tematem wciąż gorącym, wzbudzającym szereg kontrowersji, jest temat karmienia piersią, a ściślej – dieta matki.
Czasami jest to nazywane „ulewaniem“ lub „regurgitacją“ albo „refluksem“. Takie zdarzenia mogą być dla Ciebie niepokojące i możesz się obawiać się, czy Twój maluch jest zdrowy. Jeżeli ulewanie po karmieniu zdarza się często lub dziecko bardzo źle się czuje, wygląda na cierpiące lub jakakolwiek inna przyczyna wzbudza Twój niepokój, porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą.
Podrażniające i alergizujące substancje dodatkowe, słaba chłonność, uciskające gumki, niekomfortowy kształt, utrudniający swobodę ruchów – to najczęściej pojawiające się problemy. Jak zatem znaleźć pieluszki, które będą optymalnym wyborem dla Twojego dziecka?
Kiedy zbliża się jesień i zima, każdy musi zadbać o swoją odporność, jeśli nie chce już po krótkim czasie ulec wirusom powodującym przeziębienie i grypę. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dzieci, które są jeszcze mocniej niż dorośli narażone na choroby, z różnych przyczyn.
Twój urlop macierzyński powoli dobiega końca, a ty wcale nie masz ochoty na rozstanie z dzieckiem. Co więcej, raz na jakiś czas kuszą cię myśli o własnym interesie – szyciu, prowadzeniu bloga, projektowaniu wnętrz albo po prostu wykonywaniu części biurowych obowiązków w swoich czterech ścianach.
Połączenie pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem to marzenie wielu młodych mam. Oszczędność pieniędzy, grafik, który można dopasować do potrzeb dziecka, a do tego osobista satysfakcja, źródło dochodu i możliwość rozwoju: układ idealny.
Czy otworzenie własnego biznesu albo podpisanie umowy o dzieło nie będzie skutkowało przerwaniem urlopu macierzyńskiego oraz wstrzymaniem prawa do zasiłku? Jeśli i ty się nad tym zastanawiasz, to ....