O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?
Nowy
Artykuł

O czym należy pamiętać kupując dziecku hulajnogę?

Hulajnogi dla dzieci są świetnym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędzało czas. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sprzęt ten kategoryzuje się do sportowego, więc nie jest jedynie zabawką. Stąd selekcja odpowiedniego modelu będzie istotna dla zapewnienia Twojemu dziecku poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to jednak jedyny aspekt związany z zakupem hulajnogi.

czy mogę wyjść z domu gdy niemowlę śpi
Nowy
Artykuł

Czy mogę wyjść z domu kiedy niemowlę śpi?

Po kawę, bułkę tartą, mleko albo ziemniaki. Tylko do sklepu obok, tylko na dosłownie 5 minut. Pozostawienie w domu śpiącego niemowlęcia i udanie się na błyskawiczne zakupy nie jest wcale tak rzadką praktyką. Jeśli i ty tak robisz, to istnieje szansa, że po lekturze naszego artykułu już więcej tego nie powtórzysz.

jak organizować codzienność z dzieckiem

Jak sprawnie zorganizować codzienność z dziećmi?

Istnieją trzy wyznaczniki tego, że nie radzisz sobie z organizacją codzienności z dziećmi. Pierwszy – ciągle jesteś bardzo zmęczona. Drugi – stale masz do zrobienia mnóstwo rzeczy i poczucie, że niczego nie doprowadzasz do końca. Trzeci – czujesz się złą mamą. Bo nie masz czasu na zabawę, bo spodenki prasujesz o 6 rano, bo ciągle się denerwujesz. Znasz to? Zatem czas na małe zmiany.

niemowlę nie chce się kąpać

Sposób na niemowlę, które nie lubi się kąpać. Czyli jak zakończyłam płacz przy kąpieli.

Podobno dzieci uwielbiają się kąpać. Już od pierwszych dni. I jeśli wierzyć w opowieści innych rodziców, to przeciętne niemowlę piszczy z radości, kiedy nóżkami może rozbryzgać wodę w wanience. Piszę „jeśli wierzyć”, bo właściwie nic innego, niż wiara, swego czasu mi nie zostawało. W kwestii miłości do kąpieli moje dziecko było absolutnym wyjątkiem.

optymalizacja domowego budżetu

Optymalizacja domowego budżetu, czyli kilka sprawdzonych sposobów jak lepiej zarządzać pieniędzmi

Nie wychodzicie zbyt często do kina czy restauracji, nie kupujesz sobie codziennie nowych ubrań, na ostatnich wakacjach byliście trzy lata temu, a mimo to i tak masz problemy z dopięciem domowego budżetu? Jeśli tak i do tego masz wrażenie, że pieniądze przepływają ci przez palce, to najwyższy czas na optymalizację domowego budżetu. Oto kilka sposobów, które pomogą ci odzyskać panowanie nad finansami.

Jak dużo płynów powinnaś pić w ciąży?

Jak dużo płynów powinnaś pić w ciąży?

Nie od dziś wiadomo, że ludzki organizm w niemal 70 procentach składa się z wody. Mowa tu o organizmie dorosłego człowieka, bo w przypadku niemowlaka jest to ponad 85 procent! W związku z tym nie da się ukryć, że woda jest źródłem wszelkiego życia i stanowi niezwykle ważny składnik, w który organizm należy zaopatrywać na bieżąco. Ile wody musisz pić w czasie ciąży? Od czego ilość ta jest uzależniona? Sprawdź!

Karmienie mieszane. Praktyczny poradnik dla mam

Karmienie mieszane. Praktyczny poradnik dla mam

Mleko matki uznaje się za najlepszy i najbardziej dostosowany do potrzeb noworodka i niemowlęcia pokarm. Zawiera ono wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach i ilościach. Dlatego skład mleka kobiecego próbują naśladować sztuczne mieszanki zastępujące to mleko. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia wyłączne karmienie piersią powinno trwać przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. Po tym czasie rodzice często decydują się dokarmiać maluszka mlekiem modyfikowanym? Jak łączyć karmienie piersią z karmieniem butelką?

Strony