Jak szybko wymienię euro w kantorze internetowym

Wymiana walut w Internecie to przede wszystkim korzystne kursy walut, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Ale często cena to nie wszystko. Liczy się także czas transakcji, bo często euro musimy przesłać komuś już dziś lub szybko wypłacić gotówkę na zagraniczną wycieczkę.

Jak szybko wymienię euro w kantorze internetowym

Jak długo trwa wymiana waluty w kantorze internetowym? Odpowiedź nie jest oczywista, bo wszystko zależy od serwisu, który wybierzemy. Warto korzystać z  dużych, znanych i długo istniejących na rynku serwisów, które współpracują z wieloma bankami, w których mają konta. Dzięki temu transakcja będzie szybka i bezpłatna w przeciwieństwie do e-kantorów, które nie mają kont w danym banku, przez co wymiana może potrwać dłużej i mogą pojawić się dodatkowe opłaty.

Jak szybko dostanę euro?

Serwis  https://www.walutomat.pl chwali się, że 93 procent realizowanych transakcji  zajmuje mniej niż 30 minut. To docenił magazyn Forbes, umieszczając ten serwis na podium rankingu szybkości kantorów i platform wymiany walut w sieci. W tym rankingu dziennikarze osobiście sprawdzali czas realizacji wymiany walut w czołowych serwisach, posiadających licencję Instytucji Płatniczej, nadawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. 

Chcąc dokładnie sprawdzić czas transakcji w naszym konkretnym banku możemy to zrobić na stronie https://www.walutomat.pl/banki/. Te czasy dotyczą jednak tylko tego serwisu i w każdym e-kantorze mogą być różne.

7 dni w tygodniu

Należy zwrócić także uwagę na czas działania kantoru internetowego. Większość z nich działa od poniedziałku do piątku. Jednak Walutomat.pl działa 24 godziny na dobę. Wymiany można realizować w trybie 24-godzinnym aż siedem dni w tygodniu, a wypłaty codziennie od 8 do 23, także w weekendy. To bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy cenią sobie szybkość i mają potrzebę wymiany euro, czy innej waluty, w niestandardowych godzinach, a także w weekendy. 

Szybkie przelewy oszczędzają czas

Walutomat.pl, jako pierwsza platforma społecznościowej wymiany walut w Polsce, wprowadził szybkie przelewy znane do tej pory z e-sklepów. We współpracy z Przelewy24 klienci niektórych banków mogą teraz wpłacać złotówki do Walutomat.pl. Zamiast kilkunastu kliknięć i ręcznego kopiowania danych, oszczędzają czas, ponieważ system szybkich przelewów automatycznie uzupełnia dane do przelewu w banku.

Euro, wymienione za pośrednictwem kantorów internetowych, możemy więc mieć na swoim koncie lub w wirtualnym portfelu w kilkanaście minut. Często możemy je stamtąd przesłać innej osobie, zarówno w kraju, jak i za granicę.

fot.
materiały partnera

Artykuły wybrane dla Ciebie

Jak szybko wymienię euro w kantorze internetowym - komentarze