Zdrowy klimat dziecięcego pokoju

zdrowy_klimat_170Sezon grzewczy już w pełni. Niestety, dzięki niemu powietrze w pomieszczeniach staje się bardzo suche wpływając negatywnie na organizm dziecka. Co więc zrobić, aby w pomieszczeniach, w których przebywamy zapanował dobry klimat?

zdrowy_klimat_170Sezon grzewczy już w pełni. Niestety, dzięki niemu powietrze w pomieszczeniach staje się bardzo suche wpływając negatywnie na organizm dziecka. Co więc zrobić, aby w pomieszczeniach, w których przebywamy zapanował dobry klimat?

 

Sezon grzewczy już w pełni. Niestety, dzięki niemu powietrze w pomieszczeniach staje się bardzo suche wpływając negatywnie na organizm dziecka, które w tym okresie mniej przebywa na świeżym powietrzu, większość czasu spędzając w zamkniętych pomieszczeniach.
Suche powietrze jest przyczyną wielu alergii oddechowych. Ma też niebagatelny wpływ na skórę, która staje się ściągnięta i wysuszona. Często powoduje ono suchy alergiczny kaszel, łzawienie oczu, nie mówiąc już o spierzchniętych ustach i wysuszonej skórze. Objawy te nasilają się zwłaszcza teraz, w sezonie grzewczym. W domu, przedszkolu, szkole czy w pracy spędzamy prawie większość życia, dlatego warto zadbać nie tylko o funkcjonalność i estetykę wnętrz, w których przebywamy, ale także o ... klimat. Dzięki właściwemu klimatowi i odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach nasz organizm będzie lepiej funkcjonował.

zdrowy_klimat_tCo więc zrobić, aby w pomieszczeniach, w których przebywamy zapanował dobry klimat? Odpowiedz jest prosta - nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać powietrze. Można stosować specjalne urządzenia do nawilżania powietrza, ale można też robić to poprzez umieszczenie tradycyjnych nawilżaczy na kaloryferach, które teraz dostępne są w wielu kolorach i kształtach, także z motywami pasującymi do dziecinnego pokoju. Ważne jest, aby do nawilżania używać nie zwykłej wody z kranu ale wód bogatych w makro- i mikroelementy np.: Zabłockiej jodowo-bromowo-borowej mgiełki solankowej. Zabłocka mgiełka solankowa jest wodą mineralną, charakteryzującą się bogatym składem mineralnym oraz wyjątkową koncentracją jonów jodu i bromu. Zabłocka mgiełka solankowa Siła Serca nawilża drogi oddechowe, dzięki czemu ułatwia oddychanie. Wzbogaca też atmosferę w pomieszczeniach w jod i inne minerały oraz nawilża i oczyszcza powietrze z pyłów oraz alergenów. Jest też stosowana do ujemnego jonizowania powietrza. Jeden litr Mgiełki solankowej Siła Serca zawiera ponad 100 mg jodu, podczas gdy w innych eksploatowanych złożach rzadko dochodzi do 30mg, a woda w Bałtyku nie przekracza 5 mg. Użycie mgiełki solankowej zapewnia mikroklimat i właściwą wilgotność powietrza. Co istotne, Zabłocka mgiełka solankowa ze względu na swoje prozdrowotne właściwości jest polecana przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religii i bierze udział w programie Siła Serca. Celem tego projektu jest profilaktyka zdrowotna, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie oraz zbiórka funduszy na badania i działalność Fundacji. Jednym z głównych projektów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii jest budowa systemu wspomagania serca dla dzieci. Kupując Zabłocką mgiełkę solankową Siła Serca wspieramy budowę tego systemu, gdyż część dochodu ze sprzedaży mgiełki przekazywana jest właśnie na ten cel.