Szczepionka pod choinkę

Zamiast fundować bliskim drogie perfumy czy biżuterię, coraz chętniej kupujemy im pod choinkę równie drogie szczepionki. Już wiadomo, że w tym roku będą prezentowym hitem - powiadamia "Metro".

szczepionka w prezencie

Zamiast fundować bliskim drogie perfumy czy biżuterię, coraz chętniej kupujemy im pod choinkę równie drogie szczepionki. Już wiadomo, że w tym roku będą prezentowym hitem - powiadamia "Metro".

Jak mówią lekarze, w przychodniach zaroiło się od osób, które pod choinkę postanowiły zafundować bliskim szczepienia. - Wcześniej tak nie było - potwierdza dr Wiesława Mazurowska-Magdzik z lecznicy Fundacji Zdrowie przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. - Dziadkowie fundują szczepienia wnuczkom, a rodzice - dzieciom. Często przychodzą do nas razem z nimi. Także od pacjentów coraz częściej słyszę, że to bliscy fundują im szczepionkę pod choinkę - opowiada.

Najczęściej wybierane są te droższe szczepienia: małżonkowie w formie gwiazdkowego prezentu fundują sobie chroniące przed zakażeniami i sepsą szczepienia meningokokowe (ok. 150 zł), rodzice finansują pociechom te przeciw pneumokokom i rotawirusom (300-400 zł), a gdy mają dorastające córki - wykładają pieniądze na szczepionkę HPV, która chroni przed rakiem szyjki macicy. - Nic dziwnego, że jest często wybierana na prezent, bo kosztuje blisko 1,5 tys. zł i nie każdą młodą osobę na to stać - tłumaczy Mazurowska-Magdzik.

Przychodnie wychodzą klientom naprzeciw. - Jeśli ktoś chce darować szczepionkę, a nie wie, którą wybrać, może zamówić u nas specjalną kartę pre-paidową, którą wystarczy zasilić odpowiednią kwotą i wręczyć bliskiemu w formie prezentu. Wtedy obdarowany sam wybiera na co się zaszczepi - tłumaczy Dominika Korczak z Centrum Damiana.

Czy to faktycznie dobry prezent pod choinkę? Doktor Robert Królak z tej samej przychodni nie ma wątpliwości: - Szczepionka zafundowana bliskiej osobie pod choinkę świadczy o tym, że się o nią troszczymy.

PAP - Nauka w Polsce / 2007-12-18
fot.
Fotolia

Artykuły wybrane dla Ciebie

Szczepionka pod choinkę - komentarze

Ika2008-10-16 19:21:08

Mialo byc porazka ....

Ika2008-10-16 19:19:42

Tak, czytalam o tym w necie, wpisz w google \"autyzm poszczepienny\" poraka :(:(

Elżbieta2008-10-16 18:49:25

Słuchajcie no mamy. Czy słyszałyście o szczepionce na które szczepione są obowiązkowo w 18 miesiącu nasze maluchy i wywołuje ona u naszych pociech autyzm??? Co prawda u nie wszystkich dzieci, ale zdarzyły się takie przypadki.