Poradnik świąteczny
Gdy dziecko boi się Mikołaja
Rodzicom zależy na tym, aby święta były dla dzieci magiczne. Czasem na widok mikołaja, zamiast oczekiwanej radości, na twarzy dziecka pojawia się przerażenie.
Poradnik. Jak fotografować rodzinę w Święta?
Jak dobrze fotografować rodzinę w święta? Oto kilka przydatnych wskazówek.
10 rad, jak spędzić miłe święta z dziećmi
Naprawdę istnieje sposób na to, by ten czas był szczęśliwy.
Takim prezentom dla małych dzieci, mówimy stanowcze NIE
Zanim wypełnisz worek prezentami, mamy dla ciebie listę czego nie powinno się kupować dzieciom do trzeciego roku życia.
Mamo, Mikołaj ma głos jak wujek Kamil
W głowie każdego dziecka, prędzej czy później, pojawiają się wątpliwości co do istnienia świętego Mikołaja.
Przeczytaj teraz
Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie zakupów?
Robienie zakupów w towarzystwie pociech wymaga sporego zaangażowania – uwagę ciekawych świata dzieci przykuwają nawet najmniejsze detale, dlatego rodzice muszą być szczególnie czujni i ostrożni. Aby uchronić malucha przed stresem i zapewnić mu komfort, warto wprowadzić do życia kilka zasad, dzięki którym dziecko będzie bezpieczne i nie zgubi się w dużym sklepie lub galerii handlowej.
Tętno płodu - kiedy i jak się je bada, o czym mogą świadczyć nieprawidłowości?
Do jednych z najczęściej wykonywanych w ciąży badań należy kontrolowanie tętna płodu. Często jednak nie do końca wiemy, jakie wyniki są dobre i o czym mogą świadczyć ewentualne nieprawidłowości. Wyjaśniamy te kwestie i podpowiadamy, czy warto zakupić detektor tętna płodu – urządzenie służące do kontrolowania akcji serca dziecka w zaciszu domowym.
Dziecko na YouTube – zwróć uwagę na to co ogląda Twoje dziecko, uważaj na brutalne parodie bajek
Twoje dziecko prosi o włączenie bajki. Wchodzisz zatem na You Tube, klikasz np. „Świnka Peppa”, włączasz pierwszy lepszy filmik i zostawiasz malca sam na sam. Wybrałaś sprawdzoną i bezpieczną animację, więc nie musisz się martwić, prawda? Otóż nieprawda. Może się okazać, że twoje dziecko przez kolejne kilkanaście minut będzie oglądało… krwawą jatkę.
Amniotomia, czyli przebicie pęcherza płodowego – wskazania, przebieg i efekty zabiegu
Chociaż nazwa „amniotomia” brzmi nieco groźnie, w istocie oznacza dość popularny i prosty zabieg, jakim jest przebicie błon pęcherza płodowego. Wiele przyszłych mam, słysząc o takiej procedurze, zadaje sobie przede wszystkim dwa pytania: „czy to jest bezpieczne?” oraz „czy to boli?”.
Militarne zabawki dla dzieci - kupować?
W życiu każdego rodzica małego chłopca (a często i dziewczynki) przychodzi moment, w którym pada: „Ja chcę miecz/pistolet”. Rodzice, świadomi zagrożeń wynikających z np. zbyt agresywnych gier komputerowych, często zastanawiają się, czy podobnie jest z zabawą „na żywo”. Krótko mówiąc – czy kupienie takiej zabawki dziecku jest dobrym pomysłem? Czy nie pobudzi to agresji, czy dziecko będzie w stanie zrozumieć, że walka wcale nie jest dobrym rozwiązaniem?
20 najważniejszych faktów o przebiegu ciąży - wszystko co musisz wiedzieć o ciąży
Planujesz ciążę albo podejrzewasz, że w niej jesteś i zastanawiasz się, co właściwie powinnaś wiedzieć o tym wyjątkowym stanie? Świetnie trafiłaś. Przygotowaliśmy 20 najważniejszych faktów o ciąży, czyli krótką ściągawkę na jej temat.
Crowd - birthing, czyli poród w gronie najbliższych
Jeszcze nie tak dawno temu poród z partnerem był w Polsce nie do pomyślenia. Dzisiaj jest to norma. Być może zatem wkrótce i kolejna - póki co, szokująca moda, stanie się standardem na porodówkach. O crowd birthing, czyli porodzie w szerszym gronie bliskich, robi się coraz głośniej.
Napletek małego chłopca - jak wygląda stulejka u dziecka?
Brak wiedzy, liczne mity oraz kulturowe naleciałości – wszystko to sprawia, że kwestie związane z napletkiem u małego dziecka wciąż budzą mnóstwo dyskusji i sporów. Wiele mam chłopców ma prawo poczuć się zagubionymi – bo jak to właściwie z tym napletkiem jest? Czy należy ściągać go u roczniaka? I kiedy tak naprawdę możemy mówić o problemie kryjącym się pod nazwą: stulejka?
Pozytywne myślenie - jak nauczyć dziecko pozytywnego nastawienia do życia?
Wyobraź sobie swoje dziecko w przyszłości. Czy widzisz je jako przygnębionego pesymistę widzącego w otoczeniu samo zło, czy może jako człowieka wierzącego we własne siły, cieszącego się życiem i pozytywnie nastawionego do świata? Oczywiście, że to drugie. Po przeczytaniu poniższego tekstu będzie ci łatwiej rozpocząć pracę nad tym, aby taka właśnie stała się twoja pociecha.
Jak nie krzyczeć na dziecko? 6 ważnych zasad dla rodziców
Każdej mamie zdarza się tracić panowanie nad sobą. Gdy dzieci zachowują się tak, jakby testowały twoją cierpliwość. Nie słuchają. Krzyczą, piszczą, przeszkadzają. Robią wszystko, abyś w końcu wybuchła i oczywiście doczekują się tego momentu. I zapewne, jak każda z nas, masz później wyrzuty sumienia – bo czy naprawdę nie można inaczej? Czy jest możliwe wychowywanie dziecka bez krzyku?