Rodzicu, wyluzuj! Wychowanie to nie ciągłe pouczanie
Cokolwiek nam się nie spodoba – wygłaszamy swoje stałe zdania, nasączone zniechęceniem i irytacją. I mamy wrażenie, że notorycznie mówimy to samo, bez efektów. Znasz to, prawda?
Cokolwiek nam się nie spodoba – wygłaszamy swoje stałe zdania, nasączone zniechęceniem i irytacją. I mamy wrażenie, że notorycznie mówimy to samo, bez efektów. Znasz to, prawda?
Czujesz się kompletnie bezradna, bo prośby, tłumaczenia i groźby nie wpływają na zachowanie dziecka - to najwyższy czas zapoznać się z systemem żetonowym.
Każdej mamie marzy się wychowanie syna na fajnego faceta. To możliwe, ale trudne – pierwszym krokiem będzie uświadomienie sobie, że bycie dobrą mamą to ...
Pewnie niejeden raz zadawałaś już sobie pytanie „Co mam zrobić, żeby ono mnie w końcu słuchało?!”
Czy można obrazić się na swoje dziecko? Rozsądny rodzic powie, że to głupie. I choć uważamy, że to coś złego, to sami sięgamy po tę metodę.
Kłótnie między rodzeństwem to powszechny problem, warto wprowadzić kilka ważnych zasad, które ułatwią życie wszystkim domownikom.
W jaki sposób wyglądają spotkania w gabinecie psychologa dziecięcego i co może z tego mieć… rodzic?
Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było dobrym człowiekiem. Jak nauczyć dziecko empatycznych zachowań?
„Dziecko musi się trochę bać rodzica”, „Nie zaszkodzi, jak będzie czuło trochę strachu przed tatą” - znasz te opinie? Zapewne tak. Pytanie, czy są on słuszne.
Tłumaczysz, rozmawiasz, przekonujesz – ono i tak robi swoje. Najczęściej istnieją dwa powody takiego stanu rzeczy.
Dlaczego na komplementy dotyczące pociech, reagujemy natychmiastową negacją lub umniejszaniem zasług dzieci
Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy pokazywać dziecku świat w określony sposób.
O zaparciach u dzieci mówimy, gdy maluch wypróżnia się zbyt rzadko (mniej niż dwa razy na tydzień), a stolec jest suchy i zbity i bardzo trudno jest go wydalić. Skąd biorą się problemy z wypróżnianiem? Jak leczyć zaparcia u dzieci w różnym wieku?
Wyjazd na turnus rehabilitacyjny wielu osobom kojarzy się z latem. Argumentów, by wyjść poza schemat jest naprawdę sporo. Dziś przedstawiamy dziesięć dowodów na to, że turnus poza sezonem to dobry pomysł.
Choć świadomość w obszarze zdrowego odżywiania znacznie poprawiła się na przestrzeni dziesięcioleci, tematem wciąż gorącym, wzbudzającym szereg kontrowersji, jest temat karmienia piersią, a ściślej – dieta matki.
Czasami jest to nazywane „ulewaniem“ lub „regurgitacją“ albo „refluksem“. Takie zdarzenia mogą być dla Ciebie niepokojące i możesz się obawiać się, czy Twój maluch jest zdrowy. Jeżeli ulewanie po karmieniu zdarza się często lub dziecko bardzo źle się czuje, wygląda na cierpiące lub jakakolwiek inna przyczyna wzbudza Twój niepokój, porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą.
Podrażniające i alergizujące substancje dodatkowe, słaba chłonność, uciskające gumki, niekomfortowy kształt, utrudniający swobodę ruchów – to najczęściej pojawiające się problemy. Jak zatem znaleźć pieluszki, które będą optymalnym wyborem dla Twojego dziecka?
Kiedy zbliża się jesień i zima, każdy musi zadbać o swoją odporność, jeśli nie chce już po krótkim czasie ulec wirusom powodującym przeziębienie i grypę. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dzieci, które są jeszcze mocniej niż dorośli narażone na choroby, z różnych przyczyn.
Twój urlop macierzyński powoli dobiega końca, a ty wcale nie masz ochoty na rozstanie z dzieckiem. Co więcej, raz na jakiś czas kuszą cię myśli o własnym interesie – szyciu, prowadzeniu bloga, projektowaniu wnętrz albo po prostu wykonywaniu części biurowych obowiązków w swoich czterech ścianach.
Połączenie pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem to marzenie wielu młodych mam. Oszczędność pieniędzy, grafik, który można dopasować do potrzeb dziecka, a do tego osobista satysfakcja, źródło dochodu i możliwość rozwoju: układ idealny.
Czy otworzenie własnego biznesu albo podpisanie umowy o dzieło nie będzie skutkowało przerwaniem urlopu macierzyńskiego oraz wstrzymaniem prawa do zasiłku? Jeśli i ty się nad tym zastanawiasz, to ....