15 pomysłów na zabawy z dziećmi dla rodziców, którzy nie lubią się bawić
Weźmy pod lupę trzy typowe sytuacje z życia rodzica. Pierwsza – wracasz z pracy i marzysz tylko o tym, żeby gdzieś zalec ...
Weźmy pod lupę trzy typowe sytuacje z życia rodzica. Pierwsza – wracasz z pracy i marzysz tylko o tym, żeby gdzieś zalec ...
Czy każde trzyletnie dziecko gotowe jest na przedszkole? Co powinien umieć taki maluch, a co jest kwestią względną?
Co może wiedzieć albo myśleć na nasz temat przedszkolanka naszego dziecka? Według wielu rodziców – praktycznie nic. To jednak tylko pozory.
Jakie są najczęstsze możliwe powody wykluczenia dziecka i – co istotniejsze, jak możemy mu pomóc?
Myślałaś o tym, jak sprawić, by relacje między rodzeństwem były dobre, by dzieci były dobrymi kompanami. To da się zrobić – najwięcej zależy tu od was, rodziców. Musicie tylko wiedzieć, jak podejść do tematu i czego zdecydowanie unikać.
Cokolwiek nam się nie spodoba – wygłaszamy swoje stałe zdania, nasączone zniechęceniem i irytacją. I mamy wrażenie, że notorycznie mówimy to samo, bez efektów. Znasz to, prawda?
Po narodzinach młodszego rodzeństwa, rodzice widzą u starszaka regres w rozwoju. Czy jest się czym martwić?
„Dziecko, skup się na tym, co robisz!”, „Ile razy mam ci to powtarzać?” – rodzice wiecznie rozkojarzonych dzieci powtarzają te zwroty miliony razy.
Pewnie niejeden raz zadawałaś już sobie pytanie „Co mam zrobić, żeby ono mnie w końcu słuchało?!”
Kłótnie między rodzeństwem to powszechny problem, warto wprowadzić kilka ważnych zasad, które ułatwią życie wszystkim domownikom.
W jaki sposób wyglądają spotkania w gabinecie psychologa dziecięcego i co może z tego mieć… rodzic?
Co robić gdy starszak ma problemy z akceptacją noworodka.